Skocz do zawartości

Integra DTR-40.3


rembol1992

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_1895.JPEG

 

Integra DTR-40.3

 

No i znów nadszedł czas na drobne zmiany w domowym audio , a konkretnie znów zmiana amplitunera z Onkyo TX-SR701e na Integrę DTR-40.3 (tak to też Onkyo ale akurat tutaj pod samą marką Integra ) . Po prostu szukałem czegoś co będzie miało nadal dużo wejść analogowych , ale .... będzie miało już HDMI i radio internetowe . I znalazłem Integrę ;) Integre zakupiłem jakieś dwa tygodnie temu na znanym nam portalu aukcyjnym na A.... , za dość rozsądną cenę tym bardziej że na rodzimej scenie na rynku wtórnym amplitunery z napisem Integra praktycznie w ogóle nie występują . Na E-zatoce jest ich parę ale cena samego sprzętu , wysyłki , ubezpieczenia przesyłki jest w tej chwili jest jakaś kosmiczna . No ale do sedna . Sprzęt dotarł do mnie po 2 dniach od zakupu , był dość porządnie zapakowany w dwa rodzaje folii bąbelkowej , styropian , papier i inne wypełnienie a żeby gdzieś w transporcie się nie zniszczył . Po rozpakowaniu w sumie odstał dwa dni bo nie miałem czasu go podpiąć . Po podpięciu i skonfigurowaniu go do działania (co zajęło mi dobre ponad trzy godziny - zmiana okablowania , zmiana podłączeń nie których sprzętów) przyszedł czas na przetestowanie jego funkcji i posłuchanie jak gra . Co do funkcji dużym plusem jest port USB który bez problemu zasila dyski 2,5 cala i czyta pliki FLAC bez mniejszych problemów.  Vtuner Radio które ogarnia wszystkie stacje radiowe z całego świata jak i nasze rodzime (z kanałami tematycznymi Zetki czy Rmfu ) . Serwery DLNA bardzo fajna funkcja jak człowiek chce puścić audio znajdujące się na komputerze . Generalnie obsługa HDMI i dźwięku po HDMI , bez problemu nawet przyjmuje dźwięk LPCM 2.0 , 5.1 , 7.1 z komputera nawet przez przejściówkę z mini displayport na HDMI . No i tak w sumie mógłbym o funkcjach pisać w nieskończoność ... Ale przejdźmy do dźwieku i brzmienia tego amplitunera ...

Powiem tak Integra na panelu czołowym widnieje nie bez powodu ! Gra po prostu świetnie ! Muzyka brzmi ciepło ( jak na Onkyo-Integrę przystało) ale również jest końcu bas taki jaki chciałęm i jest spójność brzmienia . No po prostu gra wyśmienicie . A jeszcze do pełni gra o wiele lepiej po zmianie tylnych satelit na coś bardziej grającego szerszym pasmem niż moje poprzednie maleństwa z Magnata . Do tyłu okazyjnie zakupiłem kolumny Auna Linie 300-SF-WH i grają naprawdę dobrze jak na takie maleństwa ;) 

No ale w opisie napisałem "amplituner z niespodzianką" tak niespodzianką napewno było to jak świetnie gra Integra , ale niestety była druga niespodzianka która niestety jakaś wesoła nie była . Po kilku dniach testów doszedłem do wniosku że trzeba jeszcze sprawdzić czy gra w ogóle druga strefa (patrz sypialnia) . Zapiąłem tam na czas naprawy SB-EH600 moje stare satelitki z Magnata . Skonfigurowałem amplituner , włączam drugą strefę i cisza ... Mówię ok , może coś źle skonfigurowałem lub kable pomyliłem ale niestety nie , traf chciał że akurat z latarką w telefonie chciałem zajrzeć na tyły sprawdzić kable jeszcze raz i zaświeciłem do środka amplitunera i doznałem nie miłego odkrycia ... Brak dwóch skrajnych par końcówek mocy odpowiadajacych między innymi za "napędzanie" drugiej strefy . No to cóż wziąłęm telefon do ręki i kontakt ze sprzedającym no i się okazało ... że końcówki zniknęły jak amplituner był w zewnętrznym serwisie rok temu w związku z wadliwym procesorem DSP . A  więc mówie ok , ale musimy się dogadać w sprawie kosztów wsadzenia z powrotem tych końcówek , więc po ciężkich dyskusjach staneło na zwrocie za końcówki i przesyłki . A więc zabrałem się za szukanie oryginalnych końcówek Toshiby ( dokladnie dwóch par obejmujących tranzystory 2sc5242 i 2sa1962) i znów zonk , brak oryginałów , tylko jakieś pary w zamiennikach . No ale upór mój wziął górę i znalazłem jedne z ostatnich par w oryginale Toshiby w Polsce i były u mnie w 24 godziny ;) Od razu wziąłem je na wagę i wychodziło że ważą te ponad 5 gram mimo że nota katalogowa twierdzi że powinny ważyć 4,7 grama , ale mówię jest ok nie jest to wydmuszka-podróba. Rozkręciłem ampli na części i faktycznie te końcówki zniknęły ponieważ po reszczcie nie było widać ani śladu lutowania .... A więć lutownica , wlutowałem nowe , poskładałem i .... Gra druga strefa bez zająknięcia ;) 

Jedynym minusem jaki niestety jest w starszych Onkyo i Integrach to problem ze Spotify , mimo aktualizacji którą wykonałem na ampli jest tam już jakaś nie wspierana wersja i o zalogowaniu można zapomnieć . Ale ma jeszcze bluetooth wpięty w Integrę więc ....

 

Ok już nie zanudzam ;) Specyfikacji i pełnych funkcji może nie będę wklejał ponieważ w załączniku wrzucam ładną broszurkę ;) i nie tylko również instrukcję obsługi , service manuala ( który jest do TX-NR709 ale obejmuje również Integrę i kilka pokrewnych modeli ) , datasheety 2sc5242 i 2sa1962 , ja i kilka zdjęć ;) 

 

 

IMG_1897.JPEG IMG_1898.JPEG DTR-40_3_Rear_l.jpg

IMG_1821.JPEG IMG_1840.JPEG IMG_1845.JPG IMG_1846.JPG

 

IMG_1847.JPG IMG_1848.JPG IMG_1850.JPG IMG_1851.JPG IMG_1852.JPG

2SA1962_Toshiba_elenota.pl.pdf 2SC5242_Toshiba_elenota.pl.pdf

  • Super (+1 pts) 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Generalnie tak sobie poczytałem na ten temat i wychodzi na to że Onkyo właśnie świadomie rozdzieliło Integrę jako osobną markę "premium" . No ale tak ... Jak przepatrywałem schematy i service manuale rozwiązania w sumie są takie same tu i tu  z drobnymi różnicami . Ale patrząc na wykaz części i zdjęcia które gdzieś mi się udało wygooglać to róznica jest w użytych komponentach . U mnie zauważylem że na zasilaniu np. są założone złote Nichicony. Z zewnątrz pozłacane końcowki na cinchach , hdmi ... Ale dalej tego już nie zgłębiałem ;) Najważniejsze że ładnie gra :D

 

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.