Skocz do zawartości

Kable połączeniowe "made in home"


MILDTO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono forum. Mam takie pytanie mające mi pomóc w zakupach. Dotyczy one przewodów do łączenia sygnałów audio kabel przewód 2x chinch RCA. Zawsze ceniłem sobie w tych przewodach to, że takowy daje się naprawić, można zdjąć kapturek osłaniający styki, sprawdzić poprawność lutowania, ewentualnie to lutowanie poprawić i cieszyć się z użytkowania.

kabel cinch diora unitra1.jpeg

Nie trudno się domyślić, że do pewnego momentu byłem fanem przewodów z diory które można było „dostać” razem z kupowanym sprzętem tej marki.

Oczywiście mało ciekawe są oferty w których przewody są rysowane.

Przewód KABEL 5m 2x RCA - 2x RCA.jpg

 

Aktualnie jest dostępnych wiele modeli tych przewodów , jednak w ofertach nie można się doszukać czy posiadają możliwości rozebrania końcówek w celu ich sprawdzenia i poprawy ich łączenia. Proszę zatem forumowiczów o istotne wskazówki co osiągalne modele kabli oferują w tym temacie i ewentualnie czy są wykonane solidnie, czy mają gęsty oplot i czy siedzą pewnie w gniazdach do których są wykonane.

Łącznik CINCH RCA poczwórny (4x).jpg  kabel przewód 2x rca chinch DIGITAL.jpg Kabel łączący stereo 4 x RCA 3m złocone złącza.jpg KABEL CINCH WTYK RCA  AUDIO CABLETECH.jpg

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
  • Admin

Powiem Tobie tak: ja kabli nie słyszę (w przeciwieństwie do nawiedzonych audiofili, którzy słyszą nawet bezpieczniki :D ) Oczywiście nie łączę segmentów kablami nie wiadomo jak długimi (przy większych długościach mogą istotnie na odsłuch zacząć wpływać takie parametry jak rezystancja, pojemność, impedancja). Dla sygnałów o dużym poziomie stosuję w miarę przyzwoite przewody, większa uwagę zwracam na kabel od gramofonu (tu za bardzo nie oszczędzam). Dla pozostałych kabli miło jest gdy wtyk jest rozbieralny bo czasem zdarzy się przerwa i można to naprawić a zestaw połączonych elementów to u mnie sprawa niezbyt stała (często zmieniam sprzęt do odsłuchu).

W przypadku niektórych sprzętów nie można zmienić przewodów bo są one zamontowane na stałe i tyczy się to nie tylko decków. W tych przypadkach nie kombinuję i używam tych z epoki :) 

 

Odnośnik do komentarza

Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.