Skocz do zawartości

Swobodna dyskusja o ustawianiu prędkości


MUsher

Rekomendowane odpowiedzi

Mam preparat o nazwie 'Kontakt" to izopropanol. Tym czyścić? Jak? Patyczkiem do mycia uszu?   

Jeśli to 'kontakt' do głowic to można z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że będzie to izopropanol. Ja zakupiłem litr izopropanolu na a..o za jakieś 10 zeta i czyszczę patyczkiem.

 

Co do prędkości. Nie napisałem że w wypadku Yamaha k 540 było tak ze jedne taśmy (oryginalne) było ok na danych ustawieniach ślinika a inna nie. Brałem te taśmy w ręce, nie czuć  było jakiegoś oporu taśmy gdy placem kręciłem.Mówimy cały czas o taśmach kupionych [przed laty w skalpach muzycznych a nie na bazarach.       

Cały czas kręcimy się wokół jakiś "kombinacji alpejskich" przy pomiarze prędkości. Można to rozwiązać poprzez zmierzenie fizycznej długości danej taśmy i następnie zmierzenie czasu odtworzenia tego odcinka. Można nagrać na "pewnym" decku sygnał wzorcowy z kompa i następnie ustawić przy pomocy tego programu --> software W&F meter

 

 

Jak fizycznie zmierzyć długość taśmy? Nie wiem czy któryś z mych decków jest pewny. Nagrałem wideo z "kombinacja alpejskimi" ;) Może tan posłuchać i zobaczyć różnicę. Kenwood  i Yamaha odtwarzają podobnie choć Yamaha woniej. Tak to wygląda: https://www.youtube.com/watch?v=7MRnG3YsECY&feature=youtu.be    I niech ktoś powie czy zła prędkość w magnetofonie bez pasków jest w ogóle możliwa? 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Jak fizycznie zmierzyć długość taśmy?

Metrem krawieckim. Dosłownie :) No po prostu musisz nagrać jakiś sygnał od początku taśmy przez określony czas. Zmierzyć ten odcinek i zmierzyć czas odtwarzania tego sygnału. Później prosta arytmetyka i wiesz czy deck ma te 4,76cm/s czy też nie. Najlepiej jednak jest kasetą z sygnałem wzorcowym i pomiarem częstotliwości.

 

Nagrałem wideo z "kombinacja alpejskimi" ;) Może tam posłuchać i zobaczyć różnicę.

Nic nie zobaczymy ani nie usłyszymy. Ten film jest "prywatny" :)

 

    I niech ktoś powie: czy zła prędkość w magnetofonie bez pasków jest w ogóle możliwa?

Oczywiście, że jest możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Film w dalszym ciągu jest niedostępny :-\ .

 

A co do obrotów to Andrzej dobrze prawi. Może spróbuj także u kogoś znajomego nagrać właśnie takowy sygnał czyli 3150 Hz i przy pomocy miernika sprawdzić na wyjściu czy częstotliwość się zgadza. Warunkiem takowego pomiaru musi być sprawny "pewny" magnetofon, na którym zostanie nagrany takowy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.