Skocz do zawartości

Ciekawostka - jak ożywić złom Kenwood Car Audio


P3ndz3l3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

 

Próbowałem znaleźć wątek w którym ktoś z was wstawił link do filmu na YT jak jakiś koleś ożywie wyciągniętego z błota Technicsa RS-M250 

to chyba nawet ten filmik.

I było kilka pytań czy w ogóle jest możliwe.

Taki bardzo zardzewiały magnetofon raczej ciężko by było uruchomić.

Ja akurat dawno temu obejrzałem kilka takich filmów, chyba jak byłem w delegacji to z nudów popatrzyłem.

Prawdę mówiąc sam się zastanawiałem czy da się dokonać takiej operacji.

 

Miałem kiedyś w samochodzie radyjko które grało najfajniej ze wszystkich a był to KENWOOD z serii MASK z charakterystycznym "X"

po prawej stronie na panelu pomiędzy przyciskami. 

Od bardzo dawna obserwowałem wyszukiwanie na Allegro "KENWOOD KRC KDC".

I udało mi się kupić uszkodzonego KRC-787R ale to jeszcze nie ten który miałem.

Przeglądając różne działy znalazłem ogłoszenie "Panele do radii" zaglądam a tam na zdjęciu właśnie wśród kilku paneli widać Kenwooda z "X".

Zdjęcie było niewyraźne więc zadzwoniłem do gościa z pytaniem co to za model i od słowa do słowa okazało się, że oprócz tych paneli gość ma 

jeszcze dwa tyły i to chyba nawet od kenwoodów. Powiedział, że może mi gratis dorzucić do tych paneli bo i tak je miał wyrzucić.

Paczka kosztowała 38,99 z przesyłką, jak do mnie doszła i zajrzałem do środka to od razu sobie pomyślałem o tych filmach na YT z tymi złomami.

 

Jak będę miał chwilę wolną to spróbuję uruchomić te radia.

No i po wyczyszczeniu zidentyfikowałem oba modele pościągałem serwisówki i wziąłem się za robotę.

Niestety musiałem dokupić do obu radyjek taśmy łączące panel z płytą główną, koszt to 30zł odbiór osobisty.

 

Okazało się, że jednak można ożywić taki złom, nagrałem więc filmik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 2
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • P3ndz3l3k

    2

  • staszek66

    1

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No ja wierzę, że da się nawet topielca uruchomic ;) . Widziałem w innym klubie jak jeden z forumowiczów obligatoryjnie myje pod bieżącą wodą każdą płytkę elektroniczna, którą potem sprawdza i uruchamia prawie kazdy sprzęt.

Skoro inni myją pod kranem elektronikę i ona potem działa, to co za problem zalany, zamoczony uruchomić - o ile styki i obudowy elementów elektronicznych nie skorodowały i nie utleniły się.

Ja takich wiele ze złomu lub elektrośmieci ożywiłem - o ile elektronika mocno nie ucierpiała.

Czeka na mnie ten ampli techniksa - vide foto. Pomimo takiego straszliwego wyglądu zadziałał, po włączeniu do prądu ;) .

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Edytowane przez staszek66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

"myje pod bieżącą wodą każdą płytkę elektroniczną"

 

Ja jak widzę, że płytka jest bardzo brudna to także myję ale nie pod bieżącą wodą a używam wody demineralizowanej i nie zanurzam transformatorów ani cewek.

Myję pędzelkiem i spłukuję spryskiwaczem potem przedmuchuję sprężonym powietrzem i ewentualnie podsuszam suszarką do włosów.

Płytkę po takim myciu zostawiam w temperaturze pokojowej na jedną dobę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.