Skocz do zawartości

Onkyo TA-RW9090 czy inny?


rutkose

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze.

 

Nie wiem w sumie, czy dobrze i w dobrym miejscu utworzyłem temat więc wrazie czego proszę o poprawkę.

 

Dobry kolega, fan Onkyo kupił sobie, pasujący do zestawu najlepszy z tej serii magnetofon Onkyo rw9090. Szczerze po zdjęciu obudowy sam zachyciłem się miedzią w środku, ale nie o to chodzi...

 

Zacznijmy od tego, że jest ogromnym fanem słuchania muzyki. W życiu przerobił masę sprzętu, nawet takiego, o którym ja mógłbym pomarzyć. Wszystko po to by znalazł swój ideał brzmienia. Potrafi usłyszeć różnice pomiędzy wydaniami winyli. Po co to piszę? By zobrazować go jako jednego z nas co słyszy :)

 

Częściowo za moją namową złapał (łapie) bakcyla magnetofonowego i stał się jak już wspomniałem właścicielem rw9090. 

 

Dziś zaskoczył mnie wiadomościa jaką dostałem od niego na komórce. Nagrywał poprawnie tzn. wedle instrukcji - w celu testu, tę samą piosenkę (nie wiem jaką, ale na 10000% najlepszą jakościowo) na 3 różne kasety i... nie słyszy różnicy pomiędzy nagraniami. 

 

Zacząłe sie zastanawiać jak jest to możliwe skoro ja nawet na swoim Technics rs-b965, o bidniejszej konstrukcji słyszałem róznice pomiędzy rodzajem nośników? Czy winna za to jest uproszczona kalibracja taśmy w rw9090??

 

Może więc polecić mu inny magnetofon Onkyo? Jednokieszeniowy z lepszą, rozbudowaną kalibracją taśmy? Jaki model Onkyo byście polecili?

 

lop2.jpg   lop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    13

  • artekk

    8

  • rutkose

    8

  • czarek123

    3

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W pierwszym, tym bezwarunkowym, takim ludzkim "polskim" odruchu chciałem odpisać, że na audiofila nie ma lekarstwa. Lecz po chwili zreflektowałem się i oto jest, WIELKA (wiekopomna) IDEA --->>> AUDIOFIL PRZYZNAŁ SIĘ DO UTRATY SŁUCHU. Kolega słyszy nie więcej jak 14kHz.

Całkiem poważnie, te nośniki nagrywane na jakimkolwiek kiepskim nagrywaczu wykazują różnicę w górze pasma i to słychać (nawet ja to słyszę, 40 lat degradacji słuchu).

Nie odkryłem Ameryki, ale powyżej 17kHz ciężko mi cokolwiek usłyszeć, musi być głośno i muszę się wsłuchać, no chyba, że zobaczę to na analizatorze ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bardziej chodziłoby mi o opinie o modelu Onkyo jaki posiada? Budowę ma fajną, ale może uproszczona kontrola biasu do minimum jest przyczyną, że nagranie bez względu na czym nagrane brzmi tak samo? Może jakiś inny model Onkyo mu polecić? Jakiego jednokasetowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.