Skocz do zawartości

Fisher PH-S320


staszek66

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20220115_145516.jpg

 

Fisher PH-S320

 

Wczoraj wpadł mi w ręce taki walkman Fisher'a. Po wzięciu w ręce od razu poczułem, że chcę go mieć :) . Po prostu pieknie wykonany, precyzyjnie złożony, ciężki, super jakości plastik. W ręku wydawało się jakby był wykonany z metalu. Kurcze w roku 1986 nawet plastik był po stokroć lepszy ;) .

Oprocz klapki komory bateryjnej nic jemu nie brakuje, ale też i to było powodem sprzedazy za 10 zł :D , bo sprzedający właśnie chciał sobie kupić paczkę kawy :) .

Tyle, że to nie był zwykły sprzedający a punkt naprawy RTV . Czasem wpadam do niego, bo coś ktoś jemu zostawi za darmo lub nie odbierze z naprawy długo ;) .

Walkman z radiem, korektorem, autorewersem, opcją metal i dolby NR. Jak na 1986 rok to robi wrażenie.

Niebawem się zabiorę za jego naprawę, to zrobię wiecej fotek, szczególnie wnętrza.

Na początek miło zaskoczyło mnie rozwiazanie autorewersu - głowica 4 ścieżkowa jak w szpulaku. Nic się nie obraca, nie ma więc luzów itp. ,co zapowiada dobre parametry.

A propos parametrów to nie znalazłem w necie pasma przenoszenia i innych waznych danych - prosze o zapodanie jeżeli ktoś wie gdzie znaleźć.

 

Silnik kręci, w radiu zaświeca się dioda stereo podczas szukania stacji, ale.... na razie tylko lekki szum bez głosu :( . Zobaczymy czy coś usłyszę, kiedy uruchomię odtwarzanie kasety - paski na bank do wymiany.

 

IMG_20220115_145558.jpg IMG_20220115_145632.jpg IMG_20220115_145618.jpg IMG_20220115_145657.jpg IMG_20220115_150353.jpg

 

IMG_20220115_150135.jpg

  • O.K. (0 pts) 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Silnik główny kręci b.dobrze, nawet napedza kółko pośrednie, ale kolejny pasek już nie napędza capstanu i motylków :( .

Może jakiś dobry duszek z forum znajdzie serwisówkę do niego, bo trochę się boję tak na pałę rozbierać. Te przełączniczki pewnie powypadają z gniazd i boję się czy potem je włożę tak jak nalezy. Trzeba wyjąć całą płytkę drukowaną.

Bez tego nie dobiorę się do mechaniki :( .

Fotka po zdjeciu tylnej osłony w ząłączeniu. No napchane tam dużo tego wszystkiego.

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Edytowane przez staszek66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.