Skocz do zawartości

Rotel RD-700


staszek66

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20220405_155346.jpg

 

Rotel RD-700

 

Type: 2-head, single compact cassette deck

Track System: 4-track, 2-channel stereo

Tape Speed: 4.8 cm/s

Heads: 1 x record/playback, 1 x erase

Motor: 1 x reel, 1 x capstan

Tape Type: type I, CrO2, Metal

Noise Reduction: B

Frequency Response: 30Hz to 17kHz  (Metal tape)

Signal to Noise Ratio: 70dB  (dolby B)

Wow and Flutter: 0.037%

Total Harmonic Distortion: 1.2%

Input: 40mV (line), 0.4mV (mic)

Output: 0.58V (line)

Dimensions: 430 x 113 x 293mm

Weight: 5.7kg

Year: 1981

 

Tydzien temu taki rotel wpadł mi w ręce na targu staroci.

Stan optyczny b.dobry z oryginalną osłoną kieszeni - co nie jest częstym zjawiskiem.
Deck cały w oryginale, najwidoczniej jakiś czas był nieużywany. Wszystkie paski zaczęły się "rozpuszczać" w stylu pasków Philipsa :( .
Otworzyłem i zająłem się nim w ostatniej chwili, bo paski dało się jeszcze odkleić z kół zanim przekształciły się w lepką maź .
Wymieniłem paski na zamienniki, oczyściłem tor przesuwu taśmy. Magnetofon ożył i pracuje poprawnie. Dobrze i równo odtwarza i nagrywa, wskaźniki działają prawidłowo. Wszystkie diody świecą. Głowica w b.db. stanie a nawet rolka gumowa ciągnie dobrze bez falowania dźwięku.

Wymaga jeszcze wyregulowania sprzegła kółka dowijania, bo przy ciężej chodzacej kasecie potrafi doprowadzić do zadziałania autostopu.

Jeżeli ktoś wie czy w tym decku da się wyregulować sprzęgło aby mocniej ciągnęło rolkę nawijajacą to będe wdzięczny.

 

 

 

 

IMG_20220405_155427.jpg IMG_20220413_174416.jpg IMG_20220413_174534.jpg IMG_20220413_174553.jpg IMG_20220413_174643.jpg

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziękuję, też mi się spodobał, więc zakupiłem, ale, że jakoś szczególnie się nie wyróżniał od innych moich decków ani jakimiś ciekawymi systemami redukcji lub rozwiązań technicznych czy też parametrami, to już został sprzedany ;) .

Po prostu kupiłem z ciekawości, uruchomiłem, poznałem, sprzedałem.

Tak z ciekawości wystawiłem do sprzedaży czy będzie zainteresowanie, bo nawet nie ma ich na rynku czesto, aby jakoś sensownie wycenić. Ale że trafił się zdecydowany klient na rotela ( bo ma niższy model ) to nie oponowałem.

Szczególnie, że żona się ucieszy, że jeden klunkier jej zniknie z mieszania przed świętami :D .

Tym sposobem sprawiłem żonie "prezent" przed świętami ;) , sobie tez bo coś tam zarobiłem a przede wszystkim poznałem kolejny deck - bezcenne.

Ps.

Deck jest jeszcze do dopieszczenia, ale ma potencjał i niezły wygląd.

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.