Jump to content

ITT Schaub-Lorenz Korona K1-70

staszek66
 Share

Recommended Posts

Takie wczoraj nabyłem designer'skie kule vintage. ITT K1-70.

GŁOŚNIKI KULE ITT KORONA K1-70

Dane techniczne:

• System: 2 drożny, po dwa głośniki nisko/średniotonowe i dwa wysokotonowe. Po parze na każdą połowę kuli.
  • Konstrukcja: zamknięta
  • Moc nominalna: 50 Watt
  • Moc muzyczna: 70 Watt
  • Zakres częstotliwości: 40 – 20 kHz
  • Impedancja: 4 Ohm
  • Średnica głośników:
  • Niskotonowy: 2 x 13 cm
  • Wysokotonowy: 2 x 9 cm
  • Średnica: 26 cm
  • Waga: 3,2 kg/ szt.

W pełni sprawne. Grają naprawdę fajnie, będą do mojego salonu w kształcie litery 'L" połączonego z kuchnią, wiec ustawienie tam standardowych, kierunkowych kolumn jest niemożliwe.

Na pierwszy rzut ucha ich dźwięk pokrywa się z tym co jest wpisane w ich parametry:

K1-70.jpg

Co prawda , jak wynika z relacji sprzedawcy, grają gorzej niż słynne grundigi audiorama, ale ja jak na razie nie narzekam.

Poprawiłem wczoraj mocowanie prętów i podstawek, bo się lekko kiwały, wyczyściłem i odkurzyłem poszycie kuli.

Będę musiał ją czymś wyczyścić w stylu pianki do czyszczenia tapicerki. Jeżeli ktoś ma sprawdzoną taką piankę co za bardzo nie moczy tkaniny, to będę wdzięczny za podpowiedź.

Tak samo proszę o info który kabel jest plus ( vide foto ) : niebieski czy szary, bo poprzedni właściciel obciął wtyk "kropka-kreska". Bateryjką ich też nie sprawdzę, bo bałem się rozpoławiać tych kul ( ciasno siedzą ). Jeżeli ktoś zna prawidłowy sposób ich rozbiórki to też czekam na info.

IMG_20220421_213329.jpg IMG_20220421_212032.jpg.007b0dd29d6ab551e6bfc7a9684fd25f.jpg

• Super (+1 pts) 1
  • +1 3

• G.Moderator

Ciekawy design. Sam jestem ciekaw, jak grają. Konstrukcja z lat 70-tych ubiegłego wieku. Najwcześniejszą wzmiankę o nich znalazłem w katalogu "Technik der Welt ITT Schaub-Lorenz" 2/1976:

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

This topic has more replies, but you'll need to be signed in to view them.