Skocz do zawartości

Mój pierwszy DAT / My first DAT


dzi4dzio

Rekomendowane odpowiedzi

To jest jakościowy odpowiednik CD tylko że na taśmie. Co do MD to powiedzmy sobie szczerze to format stratny cos ala dzisiejsze MP3. Co do Dolby S to takie Dolby marketing na koniec produkcji CC 

 

 

Edytowane przez CodeBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chodzi o rejestratory DAT Sony to lina 3 cyfrowa w oznaczeniach jest słaba. Brzmienie i mechanika takie sobie. 2 cyfrowe to polecam 60 es z SBM to już fajnie brzmi lub Pioneera D-05 lub bliźniaczego Tascama DA 20 który jest tak naprawdę Pioneerem D-05 z wyciętym nagrywaniem po analogu 96kHz. Produkował go Pioneer. Potem to już najwyższe modele ja mam Pioneera D-07A który brzmi genialnie i robi też jako przetwornik DAC, ważne nie mylić D-07A z D-07 tam jest inny przetwornik i całość jest inaczej wykończona. D-07A brzmi znacznie lepiej. Jak dla mnie to DATy Pioneera brzmią lepiej od Sony tak bardziej analogowo gdzie Sony jest taki bardzo neutralny, sterylny. Na zakończenie nie polecam DAT ów z lini profesjonalnych to miały być maszyny do nagrywania dużych ilości materiałów, a nie do słuchania na nich muzyki. Miałem sporo różnych DAT ów i to są moje subiektywne odczucia i wrażenia z obcowaniem z tymi rejastratorami. 

Pozdrawiam Robert 

  • O.K. (0 pts) 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.