Skocz do zawartości

Technics


Margaj47

Rekomendowane odpowiedzi

Pragne podzielic sie moim doswiadczeniem.

Moze to nie nowina, albo nowosc, ale ostatnio dowiedziałem sie bo tylu latach testów i niedoswiadczenia ze do wzmacniacza zintegrowanego w połaczeniu tylko z odtwarzaczem CD wogóle nie potrzeba procesora cyfrowego dzwieku np. SH-GE90 z rodziny TECHNICS. Mam komplet technika SU-VX500, oraz SL-PS7 czyli wzmacniacz. i jestem całkowicie pewny ze to wystarczy.Radio ST-GT650 fale od 87.50 - 108 na razie stoi do sprzedania poniewaz nic na nim nie odbiore, chociaz jest podłaczone do anteny zbiorczej na dachu ze wzmacniaczem. Mam tez SA-BX500/7.1 do kina domowego i DVD-S97 na którym do niedawna testowałem płyty CD 16 bit, oraz 20 bit.Po przeanalizowaniu doswiadczenia i sprytu w dziedzinie AUDIO STEREO stwierdziłem ze opłaci sie miec zestaw wzmacniacz + cd + dvd, + ultra blu-ray + odtwarzacz dsd czyli dxd, a tak naprawde to sacd który jest małopopularny ze wzgledu na bardzo okrojony  materiał lub brak dostepu do plików nawet  256 nie wspominajac 512, przy popularnosci  zdaje sie 122 czy jakos taK Zauwazyłem ze magnetofon model DAT to nic innego jak głowica obracajaca sie tak jak w magnetowidzie plus kaseta wygladajaca jak do video tylko mniejsza i tylko z dzwiekiem, magnetowit wiadomo z obrazem i dzwiekiem.Wracajac do bystrosci .Podłaczyłem DVD o magnetowidu stereo, wkładam płyte CD i nagrywam dzwiek stereo na kasety hi-fi stereo TDK  poprzez kabel Euro, predkosc LP 360  min, plus 2x PL,  SP 180, 195, 240 min, sie nie opłaci, bo tu chodzi o pojemnosc zawartosci gdyz nie nagrywam obrazu tylko dzwiek.  Teraz tylko dobry zestaw stereo i muzyka gra. Nawet audiofil nie ma lepiej pod wzgledem dzwieku który dla mnie jest bez róznicy czy 48, 88, 96, 172, 192 czy nawet 354, nie wspominajac juz o 712, bo do tego trzeba miec sprzet w granicach  conajmniej 200.000 moze nie euro , moze nie dolarów, a pln. Jest do kupienia zestaw panasonic-technics za 171.000 zł z kolumnami o efektywnosci 150 db, plus tysiaczka za 34.990 zł w zestawie kolumny jakies 55.000 sztuka itd. Masakra.Zastanawiam sie do czego potrzebny jest procesor dzwieku skoro wynalezli wzmacniacze ale zintegrowane, bo amplitunery sie nie nadaja do muzyki chyba ze własnie z wejsciem na magnetofon plus procesor bez którego dzwiek jest głuchy 

  • O.K. (0 pts) 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 4 tygodnie później...

Uwazam ze model rs-tr 965 z dbx jest o wiele razy lepszy niz rs-b100 z dbx, poniewaz oba maja głowice amorficzne. Jezeli sie myle to prosze mnie poprawic. Dlaczego tak twierdze. Po pierwsze

rs-b100 widziałem za 7100 zł, nawet za 9500 zł, najtanszy za 4500 zł. Dziwie sie ze on jest duzo starszy od rs-tr965 ma jakies 30 lat jak nie wiecej. W dodatku rs-tr965 był produkowany duzo, duzo, duzo pózniej, a technika idzie w góre, wiec do tego DUKA WPROWADZILI DUZO WIECEJ I LEPSZYCH FUNKCJI, WIEC NIE MÓWCIE MI ZE TAKI DZIADEK JAK RS-B100 jest lepszy niz rs-tr 965, po drugie ten magnetofon ma duzo razy wieksza powierzchnie zuzycia głowicy niz rs-tr 965.Najtanszy widziałem za 2400 zł, najdrozszy no prawie 2900 zł. Jezeli chodzi o jakosc a nie o cene to wybrałbym rs-b100 dlatego ze RS go tak zachwalał, a moze to tylko chwyt marketingowy, bo przeanalizowałem wszystkie posty rs-b100 tutaj na forum , i co po chwila, ludzie narzekaja na model rs-tr 965, wiec pytam dlaczego. A tylko kolega z lupą na zdjeciu wybaczcie niepamiec dobrze sie o nim wypowiada ze chciałby głowice amorficzna z tego duka przełozyc do rs-tr965. Poradzcie mi bo zastanawiam sie nad kupnem modelu rs-az7 który ma głowice amorficzna i jest duzo tanszy od rs-tr965 chociaz nie ma DBX który moim zdaniem nadaje sie tylko do nagrywania, bo w odsłuchu brzmi gorzej niz bez dolby czyli zero, nawet dolby B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.