Skocz do zawartości

Dragon Killer


kefas

Rekomendowane odpowiedzi

Nakamichi Dragon -

Podobno najlepszy Tape Deck, a może jednak są lepsze? Lepsze Nakamichi lub innych producentów?

Ja widziałem go tylko na zdjęciach w internecie co w rezultacie jest oczywiste, że nigdy nie miałem okazji go posłuchać.

 

Może jest ktoś kto go ma albo miał okazje z nim obcować  i jest w stanie wskazać na ten inny Deck który  ,,Kill him" lub chociaż byłby wstanie się zbliżyć do ,,smoka" swoją muzykalnością, dźwiękiem itp?

A może Dragon nie jest tym najlepszym?

 

Jeśli temat ciekawy to proszę o merytoryczną dyskusję. Tylko nie w stylu ...co ty wiesz o...? Bez niepotrzebnych emocji.

Ja niestety w tym temacie mogę być tym czytającym, bo jak już powyżej pisałem nawet go nie widziałem ,,na żywca"

Jeśli natomiast wątek mało wciągający to można z nim do kosza ;) 

Dragon.jpg.0ea6d9d534c4473b6eaae2e3d5e51152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 19
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    7

  • kefas

    6

  • artekk

    4

  • mops

    2

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Admin

A może Dragon nie jest tym najlepszym?

Nie jest najlepszym, ale też i nie najgorszym. Niestety padł ofiarą pewnego rodzaju kultu, stworzonej wokół niego aury wyjątkowości. W dużej mierze to "zasługa" piszących o nim, którzy być może chcieli zabłysnąć w magnetofoniarskim światku. Obecnie ta legenda przekłada się wprost na cenę tego decka, niewspółmierną chyba do wartości. Nie miałem i raczej nie będę mieć Dragona. Ze względu na cenę, i ze względu na budowę podatną na utratę sprawności, a także na trudności w naprawie, często bardzo kosztownej. Z całą pewnością są decki kasetowe, które są dużo tańsze i w pewnych kategoriach mogą Dragona zostawić pobitego w polu. Wszystko kwestią preferencji osobistych. Jak ktoś kiedy mądrze napisał: "decków trzeba słuchać".

Mam kilka decków, których nie zamieniłbym na Dragona, a że nie imałem i nie słuchałem smoka to nie wiem czy są lepsze w kategoriach bezwzględnych. Dla mnie oczywiście są.

 

Chyba muszą wypowiedzieć się Koledzy, którzy mieli Dragona na własność lub chociażby mieli z nim styczność i okazję do posłuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zabłysnąć w magnetofoniarskim światku - Ok. Ale dlaczego właśnie tym Deck'iem chcieli zabłysnąć? Skąd więc ta legenda? Może brzmienie rekompensowało usterkowośc?

A jesli mógłbyś podać jakieś konkretne Modele to które by to były.

O to właśnie chodzi aby potwierdzić lub obalić twierdzenia o jego wspaniałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.