Skocz do zawartości

Brak dźwięku 5.1 - podłączenie pc z tv i soundbarem


mateusz513

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam soundbar Sony HT-S20R (według producenta system 5.1) podłączony do TV PHILIPS 58PUS7304/12 przez HDMI ARC. Natomiast PC mam podłączony z TV poprzez kartę graficzną również przez HDMI. Kiedy przez TV (android TV) włączę np. Netflix to z automatu mam ustawiony dźwięk 5.1 ale nic nie słychać i muszę przestawić na stereo. Natomiast jak włączę PC to w konfiguratorze głośników mam tylko możliwość wybrania stereo. Czy wina leży w podłączeniu tych sprzętów czy czymś innym? Już siwieje z tym tematem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 2
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • mateusz513

    2

  • WojtekP27

    1

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

W PC to musisz mieć kartę dźwiękową do 5.1 bo inaczej tylko stereo Ci wystawi, a co do telewizora to pytanie czy wystawia sygnał 5.1. A próbowałeś przez wyjście optyczne? Czy coś się zmienia? Ten soundbar, nic nie piszą czy sam dekoduje dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolega pozyczyl mi kabel optyczny i po podlaczeniu soundbara z tv jest dzwiek 5.1, a sony center napisal mi ze potrzebuje ewentualnie kabla hdmi 2.1 a okazalo sie ze mam tylko 2.0 w domu. Natomiast nie wiem jak uzyskac dzwiek 5.1 z pc. Płyta głowna wysyla sygnal nawet 7.1 w specyfikacji ale w wyborze konfiguracji przy wejsciu optycznym albo hdmi (mam podłączenie bezposrednio z karty na tv aktualnie) nie ma mozliwosci ustawienia 5.1 tylko windows sonic dla słuchawek. Natomiast mozliwosc ustawienia w 5.1 jest tylko jako 3,5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.