Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe czy monitory + subwoofer?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć drodzy forumowicze,

Od jakiegoś czasu szukam sensowych, używanych głośników w przedziale 2500-3500zł, które będą charakteryzować się lekką dominacją niskich tonów jak moje dotychczasowe Tonsil Bolero 200, ale bez tej skrzeczącej góry. Jako, że owe tonsile zdążyły "przyzwyczaić" do możliwości ustawienia dużej ilości niskich tonów nawet przy małej głośności, szukam czegoś podobnego. Zestaw grać będzie z Onkyo A-9711 i DX-9711 (w przyszłości 9911). Ogranicza mnie wysokość kolumn - maksymalnie 98cm wysokości oraz bass reflex z przodu, ponieważ kolumny będą stały blisko ściany we wnęce. Pomieszczenie 30m2. Nie znalazłem nic co mogłoby dać mi podobne kopnięcie dołu, biorąc pod uwagę te ograniczenia. Zrodził się pomysł kupienia dobrych monitorów i w przyszłości aktywnego subwoofera. Co myślicie? A może macie jakieś propozycje fajnych kolumn podłogowych? Podobają mi się np. Canton Ergo 81, Klipschy z serii reference, ale nie mam możliwości ich odsłuchu nigdzie.

Edytowane przez sub.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Jeżeli miały by być to samodzielnie "klejone" monitory z subem to osobiście wolałbym większe zespoły głośnikowe. Przy mniejszych zespołach dobre zintegrowanie ich z subem nastręcza sporo trudności. Inna "bajka" to posiadanie odpowiedniego lokum do posadowienie większych gabarytowo  sprzętów i zapewnienie im odpowiedniej dozy przestrzeni wokół nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziękuję

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 za nakierowanie. Ostatecznie kupiłem B&W CM7 i jestem w szoku jak takie maluchy dają radę! Może to zasługa dobrego wzmacniacza. Jakiekolwiek subwoofery wybiło mi z głowy na ten moment 🙂 chociaż ubolewam trochę nad brakiem prawdziwych kolumn stereo na rynku, większość to dalej część frontów kina domowego 🤔

  • Super (+1 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.