Skocz do zawartości

Zestaw kolumn + amplituner + kino domowe - prośba o opinię


Glosnik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim 🙂

 

Jestem tutaj nowy, więc witam wszystkich z Waszej społeczności.  Oczywiście jak tytuł wskazuje, jestem tutaj aby poprosić o Waszą opinię w kwestii zakupu zestawu głośników (zestawu kinowego) wraz z amplitunerem. Oczywiście szereg kwestii do poruszenia, od kosztów, przez wielkość pokoju po jakość i styl wizualny. Na początku dla usystematyzowania mojego posta opiszę kilka faktów, które być może są istotne.

1. Wymiary pomieszczenia: 3,20 m x 4,60 m. Telewizor i "centrum" jest na krótszej ścianie. Większych przeszkód w pokoju na długości nie ma. Konstrukcja mieszkania - standardowa wielka płyta.

2. Z mojej strony istotna informacja: Jestem na zakupie kina domowego, natomiast głównym zastosowaniem jednak ma być stereo i słuchanie muzyki. Właściwie chcę tutaj zaznaczyć, że zależy mi na dobrej jakości kolumnach i w miarę możliwości wyciśnięcia z nich dzwięku. Dodam na marginesie, że lubię dobry bas, ale wiem też, że jestem laikiem więc nie chce też wpaść w "łupankę". Zdaję się na Wasze opinie.

3. Mój początkowy budżet na całość był w okolicach 10-12 tyś. Teraz wiem, że mogę się nie zmieścić, ale ogólnie jestem otwarty na Wasze pomysły czy uwagi.

 

Tyle w kwestii mojego wstępu jako informacji ogólnych, a teraz coś z moich spostrzeżeń, przemyśleń, czy wstępnych planów - proszę Was o opinię nad sensownością. Też wypunktuje kilka rzeczy dla przejrzystości:

1. Planuję zakup kolumn B&W 603 S2 Anniversary Edition. Już na początku mam pytanie - co o tym sądzicie, czy jest to jakościowo sensowny wybór i czy pokój jako taki nie jest za mały na takie kolumny? Oczywiście wygląd kolumn nie jest dla mnie bez znaczenia - po prostu też mi się podobają.

2. Wybór takich kolumn i tym samym dopasowanie zestawu (przynajmniej jego frontu) troszkę zmusza mnie do zastanowienia się nad głośnikiem centralnym HTM6 S2 Anniversary Edition (niestety cena 2,5k). Czy ma to sens? Czy lepiej jakiś zamiennik - mając oczywiście delikatnie z tyłu głowy, że jednak bardziej zależy mi na muzyce.

3. Kwestia Subwoofera - mniejszy z zestawu czyli ASW 608 (cena 2300 zł). I od razu pytanie - czy Subwoofer w tak małym pomieszczeniu z takimi kolumnami ma w ogóle sens? Czy kolumny nie "pociągną" same? Czy proponujecie jakiś zamiennik w niższej cenie (może jakaś Yamaha)? Dodam tylko, że konstruując zestaw myślę, że pójdę w kolor biały z elementami popieli.

4. Satelitki - na początek zastanawiam się czy w ogóle je kupować czy nie. Ale jeśli już no to oczywiście wylądowałem w tym samym zestawie, czyli 607 S2 Anniversary Edition (to są te mniejsze za 1299 zł). Teraz pytanie, czy warto oszczędzać i kupować te mniejsze, skoro 606 S2 są za 1500 zł? Jednocześnie z drugiej strony - czy warto większe jeśli pokój jest mimo wszystko mały.. (?).

6. Kwestia amplitunera. Szczerze mówiąc nie mam tutaj zdania. Z wyglądu podobają mi się denony - pewnie jakiś 5.1 albo 7.1. Z tego co przeglądałem wpadłem na AVR X1700H, AVR X2600H i AVR X2700H. Szczerze czasami zastanawiam się czym one się różnią, oprócz tego, że jeden jest o mocy 145W a dwa pozostałe o mocy 150W i 6 Ohm na kanał... Oczywiście mnogość tych amplitunerów (nawet w ramach jednej firmy) jest dla mnie przerażająca. Czasami między poszczególnymi oznaczeniami ja nie jestem w stanie odnaleźć różnicy.

Polecacie jakiś amplituner który pociągnąłby sensownie taki zestaw? Jakieś propozycje macie? Na co powinienem zwrócić uwagę? Są marki które lepiej zagrają "niskie tony", czy to już kwestia samego głośnika? Niestety sam zestaw który wymieniłem (sumując na oko to już 15k). Na ile oceniacie koszt amplitunera aby powiedzmy utrzymał poziom zestawu i wycisnął z niego tyle ile się da?

 

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas 🙂

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 1
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • WojtekP27

    1

  • Glosnik

    1

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli chcesz słuchać głównie w stereo, to amplituner kina domowego jest bez sensu. Ja swój mam już z 10 lat i szczerze nigdy nie wykorzystałem go w bloku do oglądania filmów. Co do subwoofera, to zdania są podzielone. Dla mnie przy takich wymiarach pokoju według mnie oczywiście, też nie widzę sensu jego zastosowania. Odpuść sobie system 7,1 to kolejne kilka tysięcy jeżeli chcesz utrzymać linię głośników. Szczerze przy takich wymiarach pokoju to lepszy chyba byłby dobry soundbar do wykorzystania przy oglądaniu  filmów, a resztę z założonego budżetu wykorzystałbym na dobry zestaw stereo. Są salony z pokojami odsłuchowymi i tam na spokojnie sprawdź sobie i porównaj sam. Nie spiesząc się z decyzją. Przede wszystkim dobrze przesłuchaj kolumny które Ci się podobają, bo dane katalogowe i folder reklamowy nie zastąpią Twojego ucha. Porównaj sobie z Tannoyami, Dali czy innymi głośnikami, nie dając się naciągnąć sprzedawcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.