Skocz do zawartości

Kupowanie używek. Jakie wybierać i na co zwrócić uwagę?


MinTax

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od jakiegoś czasu kupuję takowe w dość przypadkowych miejscach jak sklepy z używanymi przedmiotami lub bazary (nie robię tego 'w ciemno', na odległość, z ogłoszeń).

Przed zakupem przewijam do taśmy z nośnikiem patrząc, czy nie jest w jakiś sposób zniekształcona. Mimo to jeszcze nie wiem, czy wszystkie zakupione są sprawne, nie były jeszcze w magnetofonie.

Mam do Was prośbę o konkretniejsze podpowiedzi co i jak jeszcze można sprawdzić jeśli mamy taką możliwość.

I jeszcze jedno pytanie (choć może powinno być pierwsze ;)) : jakie typy i modele warto kupować, ze wzglądu na trwałość i parametry akustyczne (w moim przypadku z pominięciem 'metali')?

Pozdrawiam.

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Jeśli obudowa jest w miarę przezroczysta możesz zobaczyć czy czasem nie rozwija się w środku pleśń. Przeważnie widać takie lekko zielonkawe naloty na taśmie. Należy też przewinąć trochę taśmy i spojrzeć w okienko na głowicę. Nie jest dobrze jeśli na powierzchni widać matowe "tory tramwajowe". To świadczy o intensywnym użytkowaniu i zużyciu warstwy czynnej. Ja unikam taśm, w których powierzchnia jest mocno matowa.

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cytat

unikam taśm, w których powierzchnia jest mocno matowa

Co może oznaczać taka wyraźna matowość, czy chodzi o możliwość 'sypania się' nośnika?

 

Masz jakieś typy ze względu na prawdopodobną trwałość? Wymienisz jakieś wersje w odniesieniu do konkretnych firm? 

Ja zazwyczaj kupuję chromówki, lecz nie mam konkretnych typów.

Edytowane przez MinTax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.