Skocz do zawartości

Sony MDS-JA20ES


xiomc

Rekomendowane odpowiedzi

MDS-JA20ES

 

Stara dobra Yamaha znalazła swojego nowego właściciela w związku z... chęcią zwiększenia ciężaru gatunkowego osprzętu do odtwarzania mojego ulubionego format czyli MiniDisc.

Powodów kilka. Pod rozwagę brane były jeszcze 980QS - to z racji na wszystkomające bebechy. W szczególności NetMD. LP w żadnej z postaci u mnie zastosowania nigdy nie miało. No to może jeszcze JA30ES? Cena lasera OMG (o ile zdobędziesz). No i z tego co wiem, to jednak 20 ma nowszego ATRACa (4.5 vs R). Zapewne wiele nie wnosi ale jak można mieć to czemu nie. Parę miesięcy polowania i jeden z portali aukcyjnych wypluł licytację, którą udało się całkiem sensownie zakończyć. Kluczowe było, żeby sprzęt nie był jakoś przesadnie sponiewierany. Brak pilota, czego doświadczam, nie jest wielkim problemem (Logitech Harmony na ratunek). Mam jeszcze inne urządzenie SONY. To bywa czasem przekleństwem bo niestety jeden pilot steruje obydwoma na raz :)

Egzemplarz przyszedł w stanie bdb-. Jedna ryska na górze - pewnie od czegoś co na tym stało. W teorii (patrz zdjęcia) urządzenie przepracowało kilkaset godzin odtwarzania - trochę mniej nagrywania. Wyświetlacz sugeruje jednak, że poprzedni użyszkodnik "trochę" jednak ze sprzętu korzystał.  A liczniki są po to by je kasować. Trzymam się wersji, że to kwestia wymiany lasera jakiś czas temu. Zapasowy - swój, pewnie zamówię na tygodniach - tak by sobie poleżakował w ciemnej chłodnej szafie - tak na wszelki wypadek. Póki jest jeszcze dostępne.

A propos przekleństwa pilota: podczas zabaw w naprzemienne przełączanie StandBy - 20ES zaczął terkotać. Po otwarciu obudowy okazuje się, że karetka głowicy jakby próbuje się przesunąć,, ale nie może. Co ciekawe to się dzieje przy wyłączonym (stand by) sprzęcie. Pomoc metodą Palcowa zadziałała. Przy okazji trochę nagich zdjęć zrobionych. W tym na dwóch z nich "co się dzieje, jak się REC wciśnie" - na zasadzie przed i po. 

Konkluzja smutna pt - kiedyś to były czasy. Teraz nie ma czasów. Znaczy się może są, ale nie w moim budżecie. To konkretne urządzenie, zdecydowanie jest dobrze wykonane. Nawet maskownica wysuwanej tacki na dysk nie jest z plastiku. A to już takie częste nie jest. Przykładowo DAT Sony'ego 59ES, który mieszka piętro niżej jest wykonany gorzej.

 

 

IMG_20240420_134850.jpg

IMG_20240420_135020.jpg

IMG_20240420_135059.jpg

IMG_20240420_135112.jpg

IMG_20240420_135220.jpg

IMG_20240420_135748.jpg

IMG_20240420_135800.jpg

IMG_20240420_142144.jpg

IMG_20240420_142210.jpg

  • Super (+1 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.