Skocz do zawartości

TEAC X1000R kalibracja do taśmy LPR35


moris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum,

proszę o pomoc w kwestii kalibracji do LPR35 jak w tytule. Odebrałem pacjenta z serwisu (jestem zadowolony, deck został rozebrany do najmniejszych części; sam widziałem, przesmarowany, skalibrowany i wymieniono sporo części), wszystko pięknie gra i hula, jest jedno ale. Serwis go skalibrował do Maxella UD, zamiast do LPR35, lub chociażby Maxella XLI. Sam nie wiem jak duży to problem i czy jest o co kruszyć kopie, bo nie mogę powiedzieć, że jest coś nie tak z nagrywaniem na LPR35 lub PEM 468; niby wszystko słychać dobrze, a jednak mam wrażenie, że może być jeszcze lepiej. 

Proszę Was o poradę, czy mam się jednak domagać ponownej kalibracji, czy zostawić tak jak jest. Myślę, że taka kalibracja jednak ma znaczenie, szczególnie w takim decku, który jest w stanie wykorzystać wszystkie walory tych najlepszych taśm w rodzaju LPR35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
12 godzin temu, moris napisał(a):

Serwis go skalibrował do Maxella UD, zamiast do LPR35, lub chociażby Maxella XLI. Sam nie wiem jak duży to problem i czy jest o co kruszyć kopie, bo nie mogę powiedzieć, że jest coś nie tak z nagrywaniem na LPR35 lub PEM 468; niby wszystko słychać dobrze, a jednak mam wrażenie, że może być jeszcze lepiej. 

Argument przemawiający ZA - LPR35 jest w bieżącej produkcji i jest duża szansa, że może to być w Twoich zasobach dominujący typ. Różnica może nie będzie duża, ale zawsze będzie jakiś progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


7 godzin temu, sherlock napisał(a):

Różnica może nie będzie duża, ale zawsze będzie jakiś progres.

Dzięki Andrzeju za szybką odpowiedź. Właśnie o tę różnicę mi chodzi. Po co kalibrować do konkretnej taśmy jeśli różnica jest niezauważalna. Maxell UD to b. dobra taśma, ale lepsza jest UD XL (XLI), LPR35, PEM468 itd.

Mam wątpliwości czy deck skalibrowany do najsłabszej z tego rodzaju nowych wtedy (początek lat 70-tych) taśm LH, będzie optymalnie nagrywał na LPR35 lub PEM468 (tych mam 13 dużych szpul). TEAC X1000R kalibruje nawet taśmy EE, więc się zastanawiam czy ta kalibracja do UD nie wstrzymuje wszystkich najlepszych koni w stajni, że się tak wyrażę, zamiast dać im się wybiegać w stepie. 

 

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.