Jump to content

Rotel RD-25F


MarcinL
 Share

Recommended Posts

Rotel_RD25F_Front_zm.jpg.073efa0b237b190b87df3940e5042013.jpg

ROTEL RD 25 F

Dane techniczne :

 • Stereo Cassette Deck (1979)
 • SpecificationsType: 2-head, single compact cassette deck
 • Track System: 4-track, 2-channel stereo
 • Tape Speed: 4.8 cm/s
 • Heads: 1 x record/playback, 1 x erase
 • Tape Type: type I, CrO2, FeCr
 • Noise Reduction: B
 • Total Harmonic Distortion: 1%Input: 25mV (line), 0.2mV (mic)
 • Year: 1979

Nie jest wielce popularna firma w naszym kraju i na forach. Oto garść informacji znalezionych w necie oraz innych forach polsko języcznych.

Firma powstała w 1950 r. i została założona przez Boba Technikawę w North Reading , Massachusetts (stan USA) i przyjęła nazwę Roland (też się ździwiłem ). Zajmowała się ona... dystrybucją telewizorów Sylvaniia na Daleki Wschód. Nazwa Rotel pojawia się w 1971 r. Jest ona połączeniem nazwy Roland i Martel (amerykańskiego dystrybutora), a jej pełna nazwa brzmiała: Rotel of America Inc. Po zerwaniu umowy z dotychczasowym dystrybutorem powstaje koncepcja wejścia firmy na rynek europejski (głównie brytyjski). W 1979 r z USA do Anglii przeniesiono laboratoria badawcze. Produkcja Rotela odbywa się początkowo w Japonii a potem zostaje przeniesiona do Tajwanu i Chin.

To tyle co udało mi się znaleźć. Najciekawsze jest to, że mógł bym ten opis umieścić w dziale Japońskim, Europejskim i Amerykańskim. Dlatego miałem taki dylemat. Jeżeli uważacie, że powinien znaleźć się gdzie indziej to poprawię.

Deck zakupiłem w stanie wizualnym dobrym. Mechanicznie brakowało paska głównego (a raczej leżały jego zerwane zwłoki  ) Jeden kanał ma prawdopodobnie zwarcie ponieważ buczy i powoduje maksymalne wychylenie lewego wskaźnika. Na razie podjąłem kilka mniej lub bardziej mądrych decyzji związanych z jego reanimacją. Wydaje mi się że warto o niego powalczyć ponieważ jest bardzo rzadko spotykanym magnetofonem. Niestety nic na temat jego grania nie wiem bo nie dane było mi spróbować. Będę umieszczał informacje o postępach w walce i pytał w przypadku wątpliwości. Prace nad nim rozpocząłem przed pojawieniem się na forum więc niektóre błędy już popełniłem.

Kilka zdjęć po wstępnej rozbiórce:

5ab91bf045a9c_Rotel_RD25F_Gowica_zm.jpg.08c17553796a05a3b9ee1695f0795d8e.jpg  Rotel_RD25F_mechanizm_zm.jpg.1ce5347269100fa41d1ca38a3c830028.jpg

 • +1 2
Link to comment
Share on other sites

 • Admin

Ciekawie wygląda. Masz może całościowe zdjęcie widoku z góry? Z tym buczeniem jednego kanału to o ile jest tam listwa zapis-odczyt to popsikaj ją na wieczór  Kontaktem S a rano dokładnie usuń jego pozostałości Kontaktem U.

Link to comment
Share on other sites

This topic has more replies, but you'll need to be signed in to view them.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use Guidelines Privacy Policy.