Skocz do zawartości

Tascam DA-P1


MamutDK

Rekomendowane odpowiedzi

DA-P1_-_z_gory.jpg.dbf058d8e939aa46a105f11558699d84.jpg

TASCAM DA-P1

 

Trochę danych technicznych z HiFi Engine:

Type: digital audio tape deck

Track System: 2-channel stereo

Tape Speed: 8.15, 12.225 mm/s

Recording Time: 120 minutes

Heads: 2000rpm, rotary

Sampling Frequency: 32, 44.1, 48kHz

Frequency Response: 20Hz to 20kHz

Signal to Noise Ratio: 90dB

Dynamic Range: 90dB

Channel Separation: 85dB

Total Harmonic Distortion: 0.007%

Analogue Inputs: 300mV (line), 0.8mV (mic)

Analogue Outputs: 0.3V (line)

Digital Inputs: coaxial

Digital Outputs: coaxial

Dimensions: 258 x 54 x 188mm

Weight: 1.2kg

Accessories: PS-D1 battery charger, BP-D1 battery

Year: 1995

Zakupiony na naszym portalu aukcyjnym. Poszukuję niecodziennych urządzeń a takiego jeszcze nie widziałem u nas. Urządzenie testowałem tylko pod względem sprawności - czy odtwarza i nagrywa. Dostałem w gratisie kasetę z jakimś niemieckim monologiem, więc nie żal było kasować  :) . Na rozgryzanie funkcji i poważniejsze odsłuchy na razie nie mam czasu, ale niedługo go sprawdzę. Jedyną wadą jest pokrycie obudowy, które się wyciera. Jest to jakby lakier, który nie wytrzymał próby czasu. Teraz przyjmuje konsystencję gumy i daje się łatwo zdrapać. Ten sam problem mam w Revoxie B710. Takim samym "czymś" pomalowano w nim boki i górną pokrywę. Za jakiś czas będzie trzeba to poprawić. W przypadku Tascama nie jest to takie proste, więc na razie zostanie jak jest.

Zdziwił mnie widok mechanizmu wewnątrz kieszeni. Spodziewałem się plastików, ale większość elementów w nim jest wykonane z metalu. Oby to nie było tworzywo sztuczne go imitujące  :) . DA-P1 nie rozbierałem, ponieważ jest on urządzeniem przenośnym a z doświadczenia z walkmanami wiem, że nie będzie to proste zadanie. Nie chcę nic popsuć. Jak mnie sytuacja zmusi będzie kilka fotek wnętrza.

Zakupiłem go bez zasilacza. Zakup oryginału i przetwornicy do niego mija się z celem finasowym. Za dobre pieniądze kupiłem regulowany zasilacz, który sprawę załatwia. Zostało mi dorobić kabelek z końcówkami i będzie śmigał. Sprawdzałem pobieżnie na szybko i Tascam działa na tym zasilaczu. W komplecie jest bateria, która starcza na dość długi czas używania.

Nie miałem jeszcze przyjemności "obcowania" z DAT-ami, więc trzeba nadrobić zaległości  :) . Jakby nie patrzył, jednak to magnetofon. Szpulki się kręcą i nawet to widać  :) .

Dołączam kilka zdjęć. Na jednym widać wspomnianą wcześniej przypadłość obudowy. Marnie to wygląda, ale na razie zostaje jak jest. Może kiedyś się zbiorę i go odmaluję na nowo.

DA-P1_-_head.jpg.2e86412cb8173320de4f262e8fca0e92.jpgDA-P1_-_head1.jpg.1acc68eb38ac51d467e2e3cbf71159af.jpg

  • Super (+1 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 3
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • MamutDK

    2

  • sherlock

    1

  • ke_raj

    1

Tak sobie domniemam, że inżynierowie Tascama nawet nie marzyli, że ten magnetofon będzie działał po prawie 23 latach  ;) . Jak pisałem, stosowano to malowanie też w Revoxie, co też już nie wygląda najlepiej. Oczywiście nie tak tragicznie, ale razi w "pańskie oko"  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.