Skocz do zawartości

Jasno grający i detaliczny wzmacniacz - pomoc w wyborze.


MUsher

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule wątku. Poszukuję czegoś takiego. Będzie grał z kolumnami Monitor Audio RX-1. Wiem że te kolumny uchodzą za "jasne" i nie powinno się ich łączyć z jasnym wzmacniaczem. Ale moje potrzeby odnośnie sopranu są ponadprzeciętne. Kolumny te grają mi teraz z  będącą na wykończeniu Yamaha AX 500. Bez korektora dodającego wysokich na częstotliwości 10khz (i trochę na 6,3 i 16) gra to za ciemno jak dla mnie. Yamaha poza tym że szwankuje to o ile brzmi ona jaśniej np. od Sony AT 2650 to brzmi tak.. chropowato. Ja lubię by było jasno ale bez tej chropowatości. Co gra jasno ,detalicznie ale nie zbyt chropowato? Nie przepadam tez za przesadnym basem. Słuchawki jakich od lat używam to PHILIPS SHP 2700. Nigdy nie miałem żadnych z wyższej półki bo przed nimi i po nich zdarzało mi się mieć droższe modele rożnych film i zawsze było zle. To znaczy za mało detalicznie,za mało sopranu, za dużo basu,dźwięk przytłumiony. Piszę to bo może że ktoś zna ten model słuchawek i zrozumie o jakie brzmienie mi chodzi. Myślę o Marantz PM17  [hide post=10] http://allegro.pl/marantz-pm17-i7063278148.html[/hide]

Ale ponieważ nie miałem nigdy nic tej firmy to myślałem jeszcze o Yamaha  AS 500. Ktoś tego słuchał. Jak wypada w porównaniu do Yamahay AX 500? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 0
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • MUsher

    1

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.