Skocz do zawartości

Rega Apollo


artekk

Rekomendowane odpowiedzi

P1075298.JPG.073c945a66d23fd7329a1ae9b9784de2.JPG

REGA Apollo

Przedstawiam jeden z moich byłych ulubionych odtwarzaczy CD :

Top loader produkowany przez brytyjskiego specjalistę od gramofonów, firmę REGA. Sprzęt kupiłem na rynku wtórnym w idealnym stanie.

Cena nowego 3000zł, w USA 1000USD.

Na pokładzie popularny przetwornik Wolfson WM-8740. Analogowa część toru audio zawiera układy na elementach dyskretnych pracujące w klasie A.

Transport w Apollo to zmodyfikowany napęd firmy Sanyo, z tanim i dostępnym laserem SF-P101N.

P1075297.JPG.e3140fb1ce7f99139225b7c4286e508f.JPGP1075295.JPG.71345b662e6497e0da8b78604303be9c.JPGP1075294.JPG.a12f0308140644e0fe0288537e74fc42.JPG

Apollo należy do kategorii urządzeń, które pewne niedostatki w brzmieniu nadrabiają wyjątkową muzykalnością. Odtwarzacz ma piękną naturalną średnicę, gładką i otwartą, dzięki czemu świetnie wypadają wokale, naturalne instrumenty. W tej kategorii Apollo potrafił nawet więcej, niż droższe od niego przetworniki i playery. Obszerna scena budowana przez tego Anglika także należy do jego mocnych punktów. Od lepszych od siebie odtwarzacz odstawał głównie prezentacją basu, który był wolniejszy i nie miał takiej kontroli oraz mniejszym zakresem  dynamiki.

Po przejściu na pliki jeszcze długo trzymałem  Apollo, bo słuchanie tego kosmity było zawsze przyjemnością.

Ciekawa recenzja Apollo : https://www.stereophile.com/cdplayers/606rega/index.html

Wnętrze odtwarzacza :

Rega-apollo-.jpg.0bead436ae2d9f9f9247643590e1077f.jpgRega-apollo-analoge-.jpg.0e924ef60b0af347f01bb58910a185b1.jpg

  • Super (+1 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 14
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • audiotone

    5

  • artekk

    5

  • sherlock

    4

  • MUsher

    1

Popularne dni

  • Admin

Analogowa część toru audio zawiera układy na elementach dyskretnych pracujące w klasie A.

Wydaje mi się, że wszelkie stopnie napięciowe (czyli. małej mocy) pracują w klasie A bo to nie stawia takich wyzwań i ograniczeń jak stopnie mocy (niska sprawność, duże straty mocy). Wizualnie przód nie pasuje moim zdaniem do wykończenia góry. Ta prezentuje się bardzo ładnie, ma wygląd wręcz ekskluzywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To już niech wypowiedzą się koledzy biegli w elektronice. Ja tylko cytuję materiały firmowe.

Rega to nie jest jakiś ekskluzywny producent, raczej była znana z produkcji urządzeń o dobrym stosunku cena/jakość i tak jest właśnie w tym modelu. Miałem jeszcze dwa wzmacniacze Regi z tej serii, co Apollo i faktycznie niedostatki wykończenia i oszczędności materiałowe można zauważyć, co zresztą często zdarza się u małych specjalistycznych wytwórców.

W Apollo front o ile dobrze pamiętam był plastikowy, a przyciski gumowe. Klapka nad napędem, choć opuszczała się w przyjemny "hydrauliczny" sposób, także była wykonana z tworzywa sztucznego. Mogłem z tym żyć, w końcu to nie Burmester, a za 1200-1300zł na rynku wtórnym wciąż jeden z ciekawszych odtwarzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.