Skocz do zawartości

Deck do 500 zł ... muz. Rock/Metal


wyrzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po 5 godzinnym przestudiowaniu forum jestem mądrzejszy a zarazem głupszy ... ale do rzeczy. Na początku budżet ... 500 zł. Chciałbym się zmieścić w okolicach 300 - 400 ale po przeczytaniu tematów zwiększmy do 500 zł. Muzyka jaka będzie słuchana głównie rock/metal ... ale chciałbym jak najbardziej uniwersalny deck ... jednokasetowy, na miękkiej mechanice, łatwy w serwisie. System będzie połączony z nowym amplitunerem Onkyo. To chyba główne kryteria. Niestety nie mogę sobie pozwolić na zakup kilku deck'ów ... ze względu na żonę ;)

Deck'i jakie wpadły mi w oko to : Onkyo TA - 2570 (wiem że bardzo popularna na tutejszym forum)

Kenwood KX - 9010

Denon DR-M800

Pioneer CT- 939/757/737

Aiwa AD-F800

Nie wiem czy w wymienionym budżecie znajdzie się coś w odpowiednim stanie ... ale to już proszę o sprowadzenie na ziemie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Generalnie poza

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

reszta spokojnie zmieści się w zakładanym limicie. Skoro magnetofon będzie podłączony do amplitunera Onkyo to może pokusić się o

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 ? 300-350 to kwota jaką trzeba wysupłać na jego zakup. Zalety opisane w temacie, do którego przejdziesz kliknąwszy w nazwę decka w poprzednim zdaniu. Naprawdę uniwersalny deck. Nie ma w nim plątaniny przewodów, których widok może niejednego zmrozić. Mechanizm o prostej i przemyślanej budowie. Dość łatwy do serwisowania przez nowicjusza. Ze znanych usterek to jak wiesz czasem zatrzymujące się silniki napędu serwomechanizmu i napędu idlera. Po oczyszczeniu i nasmarowaniu działają nadal. Zamienniki dostępne na ebay'u. Tolerancyjny dla 'obcych' kaset system Dolby. To istotne, gdy będziesz w posiadaniu takowych. Automatyka ustawiania BIAS'u i ręczna regulacja czułości taśmy. Wieczorami swym wyświetlaczem rozjaśni pokój ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dnia 12.01.2018 o 19:27, sherlock napisał:

(...) Wieczorami swym wyświetlaczem rozjaśni pokój ;)

Andrzejku, zapomniałeś dodać, że w święta zastąpi również choinkę. Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać.  ;D

Ale magnetofon sam w sobie jest bez dwóch zdań warto uwagi, no i w budżecie się zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.