Skocz do zawartości

Cayin A-55 TP


artart

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cayin A-55 TP

klatka.jpg.14051cb5e19893b8bf601dfb274b2436.jpg

DANE TECHNICZNE

* Moc wyjściowa : 2×40 W (8ohm,tryb ultraliniowy)

2x 20 W(8ohm,tryb triodowy)

* Pasmo przenoszenia 8Hz- 50 kHz +/- 3 dB

* Zniekształcenia : 1% (1kHz)

* Stosunek sygnał/szum: 90 dB

* Czułość wejściowa :300 mV

* Impedancja wejściowa: 100kohm

* Odczepy głośnikowe: 4 ohm,8 ohm

* Napięcie zasilania : 230V

* Waga :15 kg/18.5 kg brutto

* Wymiary: 350x185x300 (szerokość ,wysokość ,głębokość )

* Pobór mocy:280W

* Lampy mocy – KT88 x4

* Lampy sterujące 12AX7 x2,  12AU7 x2

PHONO

* Czułośc wejściowa 3mV

* Impedancja wejściowa 47kohm

* RIAA +/- 0.25dB

* Total gain 40dB

*Stosunek sygnał /szum 68dB

źródło: cayin.com.pl

Na żywo bardzo fajnie się prezentuje - płyta czołowa z anodowanego na czarno aluminium, a na niej umieszczone trzy gałki wytoczone w metalu.

Są dwa tryby pracy lamp – Triode/Ultralinear – oznaczające odpowiednio 2 x 20 i 2 x 40 W/8 Ω. Zacytuję mądrzejszych w temacie: "Triode to w tym wypadku klasyczne non-OTL, czyli najczęściej spotykane użycie mocy lamp poprzez transformatory wyjściowe, a Ultralinear, to innowacyjny sposób pracy wzajemnie wspierających się lamp, wykoncypowany przez Alana Blumleina i opatentowany w 1937 roku.". Dla mnie wybór trybu zależny trochę od słuchanej muzyki - do mocniejszej, dynamicznej - Ultralinear, bardziej "plumkanie" - Trioda.

Posiada wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy MM - obecnie nie używam. Poza tym dostępne 3 wejścia, odczepy głośnikowe na dwie wartości impedancji przyłączanych głośników: 4 Ohm i 8 Ohm. Wygodna regulacja biasu.

Na firmowych lampach gra dla mnie dość dynamicznie, nie robi jakiejś "ciepłej kluchy", wysokie też nie walą po uszach. Ale.... w końcu zmieniłem na początek lampy 12x7 - na Amperex Bugle Boy (lata 60-te). No i wtedy "trochę" szczęka mi opadła - wypełnienie na średnicy, dół - ogólnie wszystko nabrało życia. Wcześniej nie było źle (tak mi się wydawało) - ale teraz jest naprawdę fajnie. I tu jest siła wzmaka lampowego - naprawdę można sobie poprawić/zepsuć/zmienić lampami efekt końcowy. A na razie tylko dwie z ośmiu wymieniłem ;)

Wzmak dobierałem pod kolumny - od tego się zaczęło. Dystrybutorem Caiyna w PL jest Studio16Hz - i p. Grzegorza z czystym sumieniem polecam - za podejście do klienta i baaardzo fajne kolumny głośnikowe - u mnie grają Minas Anor III, czyli raczej podstawowy model z podłogówek. A nowsze, "większe" modele robią wrażenie :)

A przez to forum tor cyfrowy jest trochę w odstawce - obecnie bardziej robi jako źródło do nagrań ;) Mimo, że XiangSheng DAC-05A (to dopiero chiński eksperyment!) z plikami z Maliny (z Hifiberry Digi +PRO) albo płytami z SONY XA30ES daje radę ;)

Trochę fotek z sieci

klatka, z bliska:

power.jpg.62d938f129cee1b795ead7d0af1f8c61.jpgbias.jpg.5538f62642656995ba9063045f85cef0.jpg

No i na koniec - pasuje jednak do decków  :)

artart_decks1.jpg.1fa76233dc7998ca9937c2f300372501.jpg

Rozbieranych fotek na razie nie będzie - sorki  ;)

front.jpg.b83af92f1cddd1c34a6e91f9ebdbcd8c.jpg

  • Super (+1 pts) 2
  • +1 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Mam słabość do wzmacniaczy lampowych. Ze względu na wygląd, zwłaszcza gdy lampy są wyeksponowane. Również ze względu na tzw. "lampowe brzmienie" jeśli takowym się charakteryzuje bo zrobić lampkę grająca jak tran nie jest trudno.

 

Wolałbym jednak autorskie zdjęcia bo moim zdaniem masz większe szanse zrobić ładniejsze. Już to zdjęcie z deckami wygląda świetnie. Podoba mi się ten "ciepły klimat" wieczorowej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.