Skocz do zawartości

Technics RS-631


audiotone

Rekomendowane odpowiedzi

Technics RS-631

1.jpg.9c8ad283d172e86c97ba3dd6c0612484.jpg

Dane techniczne :

Type: 2-head, single compact cassette deck

Track System: 4-track, 2-channel stereo

Tape Speed: 4.8 cm/s

Heads: 1 x record/playback, 1 x erase

Motor: FG servo DC

Tape Type: type I, FeCr, CrO2

Noise Reduction: B

Frequency Response: 25Hz to 16kHz  (Cr02 tape)

Signal to Noise Ratio: 67dB  (dolby B)

Wow and Flutter: 0.06%

Input: 60mV (line), 0.25mV (mic)

Output: 0.42V (line)

Dimensions: 430 x 149 x 267mm

Weight: 7.6kg

 

Magnetofon przyjechał do mnie z ebay-a jak zwykle uszkodzony. Niestety jest w gorszym stanie niż to wyglądało na zdjęciach z aukcji. Nie posiada wcale nóżek, ma ubitą górną krawędź z prawej strony (wgniotka). I największa bolączka to to, za co lubiłem ten magnetofon to wskaźniki ...mianowicie czerwona skala jest wyblaknięta i to okropnie prawie nic nie widać Koszmar. Ogólnie jeszcze mógłbym ponarzekać na to i na tamto. Ale na pewno jest trup, bo silnik nie startuje wcale. Pasek jest w miarę , ale i tak kupiłem już nowe paski i rolkę. Zobaczymy co z niego będzie. Na zdjęciach poniżej jest kilka ujęć.

front wygląda tak :

 

Wgniotka i brak nóg :

5.jpg.7d63dd350a8b32d3e93708fa90bfc51f.jpg 6.jpg.d473f157a580392b0de4da8175745902.jpg

środek :

Włączony magnetofon i same (wyliniałe) wskaźniki  😢 :

I nowiutki pasek i rolka :

paski.jpg.7b18402c0eacd7d2095efc1153c1dc93.jpg

Długo nie posiedziałem w spokoju.... miałem się zająć naprawą Hitachi.... bo nie dycha . Ale ze już jest rozkręcony Techniolek podczas robienia zdjęć... to mówię a zobaczę troszkę . Choć pomierzę napięcia w zasilaczu. No i pomierzyłem dwa kondy, do wymiany w regulatorze obrotów silnika po wymianie silnik ożył  ;D , śmiga jak dziki i dziwo odrazu zagrał. To jest fuks. Bo normalnie takie rzeczy się nie zdarzają .

Skos oryginalny zaplombowany farbką na śrubkach , nie grzebałem jest idealny. Głowica stan super brak śladów zużycia jakiegokolwiek. Niema się co dziwić bo to HPF. Musze przejrzeć dodatkowo wszystkie kondy bo obawiam się że poleca niedługo i inne w całym torze audio i zasilaczu także.

Gra sobie :

play.jpg.e6c63e8c8da2e1fe0f73332187f66ab7.jpg

I te nieszczęsne blade jak  ...upa wskaźniki :

wskazniki_play.jpg.152d2e6962fa2b03ddda1f2d737d3f65.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Skoro tak mówicie to może jeszcze coś z niego będzie. Wezmę się za wymianę pasków rolki . Potem jak zwykle pomiary-serwisówka i zastanawiam się co z tymi kondami bo jak już dwa poleciały i to nie duże to będę jednak musiał poświecić mu troszkę więcej czasu. Już ma swoje lata . Szkoda że taki podniszczony. Jakby był w idealnym stanie to było by warto na pewno. Zobaczymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.