Skocz do zawartości

Początek lampowej przygody ze starym radiem lampowym?


Makintosz82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów mam pytanie a mianowicie czy ma to sens zakupienie starego radia lampowego żeby poznać lampowe brzmienie. Myślę o zakupie radia (Nordmende fidelio 58) z możliwością  podpięcia zewnętrznych głośników według Radiomuseum ma 5,5W niewiadomej impedancji na wyjściu. Pozdrawiam i dziękuje za ewentualne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    3

  • Makintosz82

    3

  • artekk

    1

  • siwy

    1

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Admin

Moim zdaniem nie jest to najszczęśliwszy wybór. Lepszym wyborem będzie wzmacniacz, zwłaszcza taki prezentujący brzmienie typowe i określane jako 'lampowe'. Nie brak w sumie wzmacniaczy lampowych, które brzmią zupełnie jak wzmacniacz tranzystorowy. Konstrukcji w umiarkowanej cenie jest sporo, chociaż ceny wzmacniaczy zaczynają się od pewnego pułapu, którego nie sposób obniżyć. Koszty transformatorów, zwłaszcza wyjściowych stanowią barierę do obniżenia ceny.  Można też pójść 'na skróty' i zakupić wzmacniacz OTL (bez trafa na wyjściu). To rozwiązanie popularne jest zwłaszcza we wzmacniaczach słuchawkowych, ale też i zdarzają się konstrukcje OTL wzmacniaczy mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


no tak Andrzeju zgodzę się z Tobą ale wydawanie kilku "K" na coś co mi się nie spodoba to raczej lipa no i radyjka stare mają duszę  i wygląd a te nowe lampiony wyglądają nieco ascetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.