Skocz do zawartości

Sony TC-160


Grędziu

Rekomendowane odpowiedzi

DSC_0001 (Large).JPG

SONY TC-160

Siemano.

Posiadam sprzęt SONY TC - 160 z lat 70 (z tego co wyczytałem).

Dostałem go za darmo, w oryginalnym pudle, z oryginalnym styropianem i chyba w mało używanym stanie.

Mam z nim pewien problem, a mianowicie, kiedy włączam kasetę to prawa rolka się nie kręci. Przy przewijaniu jest wszystko ok (rolka się kręci), ale kiedy wciskam play to stoi przez co wciąga mi taśmę.

Nie znam się kompletnie na sprzęcie w sensie technicznym oraz w sensie naprawy.

Byłem w 3 serwisach w Gdańsku i nigdzie nie są w stanie mi pomóc, więc szukam pomocy gdzie indziej.

Jestem z Gdańska, więc fajnie byłoby jakby ktoś z Trójmiasta pomógł w naprawie, ewentualnie polecił kogoś kto nie zedrze 5000 zł za naprawę :):):).

Zdjęcie sprzętu zamieszczam poniżej. Posiadam drugi deck firmy FISHER, z którym mam trochę inny problem i ten temat opisałem w dziale FISHERa.

Z góry dzięki za pomoc.

Kontakt do mnie:

www.facebook.pl/tapesgredziu
jakub.greda@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Ciężko o serwisówkę do tego modelu. Na razie udało się zdobyć schemat ideowy:

 

 

 

Nie miałem tego modelu w ręku ale domniemywam, że mechanika podobna będzie do tego ze zdjęcia poniżej. Przy PLAY prawy talerzyk będzie napędzany kółkiem zębatym wskazanym przez strzałkę. To popularne rozwiązanie w vintage'owych deckach. O ile mnie pamięć nie myli to odpowiada za to elektromagnes (pisząc to bazuję na modelu TC-K55mk2). Wieczorem będę w domu to wezmę mechanizm w ręce i odświeżę pamięć.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mechanizm pod spodem wygląda troche inaczej niż ten przedstawiony na zdjęciu. Prawa rolka jest napędzana przez inne kółko, o wiele większe i inne (białe, bez zębatek), zaznaczone strzałką. Nie pomyl z tym kółkiem, ktore ma pasek.
Poniżej fota :D

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.