Jump to content
stereo-hifi - forum audio

Kaseta magnetofonowa - dyskusja ogólna.

siwy

Recommended Posts

" Temat zakładam na potrzeby ogólnej dyskusji o kasetach magnetofonowych, by nie spamować w tematach dotyczących odpowiednich marek. Tak jak napisał Andrzej (Sherlock) pozwolę sobie zacytować : ...." Na chwalenie się kasetowymi zakupami mamy w off-topie kilka tematów. Taki ogólny temat kasetowy będzie bardzo przydatny. Każdy ma jakieś doświadczenia związane z kasetami, wiedzę która można odnieść do wielu albo i wszystkich marek...."

by @audiotone

Czy jest na sali Lekarz :S to już jest choroba, znowu byłem na polowaniu :D 36 szt. 

IMG_20180419_144333.jpg

Zdzisławie no no znów same fajne kasetki. Gratuluje. Gdzie Wy takie zdobycze znajdujecie ????  U mnie niema nic w tej zapyziałej dziurze.... a jak coś już jest to same nagrane oryginały z jakimiś kawałkami których praktycznie nie da się słuchać. :/

To jest praktycznie sam metal i metal-opera, nie moje klimaty. Ale od pierwszego właściciela i raz nagrane, ząbki wyłamane. Na OLX u mnie na miejscu, dlatego wziąłem, bo mogłem chociaż trochę zweryfikować.

Muzyka może być na firmowych kasetach (TDK , Sony itp.) byle jaka ale to co u nas sprzedają w "używańcach" to kompletne nieporozumienie...Chodzi mi o kasety oryginalnie nagrane, poprzez jakieś wytwornie. Tylko to się zdarza już od kilku lat. Żadnych innych kaset, żadnych.:(

Ja u nas tylko chyba raz spotkałem kasety firmowe nagrane, a tak to niestety pozostaje kupowanie nowych w chorych cenach, albo używane z możliwością jako takiego sprawdzenia. Raz miałem wpadkę, ale udało mi się to odkręcić. 

• 4 weeks later...

Dawno nic nie trafiłem ale w końcu... .

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

• +1 2

• 2 weeks later...

Ostatnie połowy i znowu udane. Ta zielona Basf z roku 74/75, bardzo lubie te stare (kolekcjonersko) Ta ma na pudełku ,,Made In Canada''

Jeszcze coś cyfrowego się trafiło.

...ta zielona Basf, wkładka trochę zniszczona bo ktoś przykleił wycinek z gazety a ja nieporadnie próbowałem ją odkleić ale w tygodniu podjadę i kupię sobie w lepszym stanie (bo było ich chyba kilka) to wstawię ją w pełnej krasie w odpowiednim dziale bo chyba takiej nie było

Piotrze znów dobre połowy, ale masz dobre łowisko u siebie :D. Basf-y CRS, Maximy, dobre maxell-e. Ten soniak UX-S dobra taśma i ta TDK SA-X z 1982 roku super.

• 2 weeks later...

Widzial ktos gdzies same opakowania do kaset w sprzedarzy ? Bylo by dobrze jak byly kanciaste nie te "slimy" ;). Bo mam troche opakowan do wymiany...

Czasem ktoś sprzedaje kasety nagrane z nauką języków albo czymś podobnym a pudełka są w stanie idealnym. Sam takie widziałem gdzieś u siebie w okolicy (kanciaste całe przeźroczyste) cena tych kaset o ile pamiętam 2zł. Nie brałem, bo same kasety to zapewne słabej jakości do nagrywania mowy. Kasety utylizujesz a pudełka masz?

39 minut temu, artekk napisał:

O NAC wiem już od dawna ;), ale wysyłka droga do Szczotkolandii wychodzi. Kiedyś pisałem do nich i jeden karton 250 sztuk wychodziło razem ponad 200 dolarów z cłem i kosztami wysyłki. A koszt samego zakupu to tylko 72 dolce. Wszystko ze stanów na kosmiczne koszty chcąc to zaimportować . Musze szukać czegoś w Europie lub w UK.

Ale dziękuje za pomysły Piotrze i Arturo.

• 2 weeks later...

Wojtku, z tego co się zorientowałem, to chyba znasz ceny nowych ( starych) kaset w Japonii, możesz podać przykładowe z kosztami przesyłki, orientacyjnie ?

Wszystkie co kupuje w Japonii to są w 95% aukcje, czyli za ile się wylicytuje za tyle mam . Ale np. koszty jednej kasety to okolica od 5-10 pandow w gore, plus 5-7 pandow wysyłka do UK z Japonii za jedna kasetę. Najtaniej jakieś koszty całości to 15 pandow za nowa (starą) kasetę. Czyli podobnie jak na Alledrogo ceny (75-90zl) podobne.

O Dziękować Dobry Czlowieku, ot zwykła ciekawość. No to miałem szczęście, moje nowe ( stare ) wyszły mi prawie za darmo, patrząc na ceny tych na aukcjach, ale to było dzieło przypadku, szkoda, że tak rzadko. ?

Ogólnie pisząc to na chwile obecna czyli rok 2018 to mamy bardzo dobry dostęp do kaset nowych i używanych. Bo czy to na portalach aukcyjnych czy to od kolegow lub znajomych to w dalszym ciagu mozemy kupic dobrej klasy używane lub nowe kasety. Oczywiscie cena jest czasmi nieadekwatna do sprzedawanej kasety, ale niektore modele kaset juz sa uwazane za kolekcionerskie. I szkoda by bylo nagrywac na nowej np. TDK MA-R 46 z 1979 roku wartej 100 pandow... a jak juz sie uprzemy ze chcemy miec taka do nagrania to lepiej kupic taka używana w dobrym stanie za 25-35 pandow i bedzie to samo. Oby jak najdluzej kasety byly tak dostepne jak teraz.

7 godzin temu, audiotone napisał:

Oby jak najdluzej kasety byly tak dostepne jak teraz.

Tak, zgadzamy się chyba wszyscy z Tobą Wojtku, ale ceny niektórych kaset wystawionych na aukcjach są delkikatnie mówiąc chore, tak uważam.

Myślę, że ta słodka idylla za jakiś czas się skończy (oby trwała jak najdłużej) tak jak magnetofony w kartonach tak i kasety w folijkach będą zanikać. Kolekcjonerzy powiększają swoje zbiory a zasoby się kończą. Jeszcze jakiś czas temu gdy moje zainteresowanie kasetami było marne odkładałem nierozpieczętowane na bok wygrzebując winyle a dziś dobrze jak się znajdzie używane w dobrym stanie. Jedyne pocieszenie to wymiana między kolekcjonerami.

• 2 weeks later...

Ciekawe, czy jakaś sensowna produkcja nowych kaset się rozwinie. Jak coś to i tak na razie tylko żelazo (może coś lepszego niż "ostatnie UR"), chrom na razie raczej nie....

Carlos napisał w podsumowaniu że kaseta na Naku CR-7A sprawiła mu niespodziankę bo zagrała bardzo dobrze. Czyli może być całkiem dobra.

cyt :

.... Nakamichi ZX 7… HOLY SHIT! This is the closest you could ever get to a live concert and I’m deeply serious! .....

Trudno powiedzieć, ale jak będzie zainteresowanie i kaseta faktycznie okaże się bardzo dobra. To kto wie, może być to dobra alternatywa dla NOS-ów z lat 90-tych. Tylko żeby cena nie była z ...upy...;)