Jump to content

Opisywanie kaset oraz opakowań - Dymo LabelManager


PhantomLord
 Share

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zaprezentować mój sposób opisywania kaset i opakowań. Nie jest on ani autorski, ani specjalnie odkrywczy, ale dla mnie sprawdza się znakomicie, wygląda przyzwoicie a przede wszystkim nie jest pracochłonny.

Mianowicie do opisu kaset nabyłem urządzonko Dymo LabelManager 160 (za używane zapłaciłem jakoś niewiele ponad 50 zł) oraz do tego taśmy o szerokości 6, 9 oraz 12 mm (średnio 10-20 zł za taśmę). Maszynka pozwala nam wprowadzać teksty i później drukować je na samoprzylepnej taśmie. Klawiatura okazała się w rzeczywistości dużo dużo lepsza niż na początku zakładałem, korzysta się z tego szybko i sprawnie, a kasety opisane w ten sposób są łatwe do odnalezienia. Czcionki można drukować w różnych rozmiarach, zależnie od szerokości taśmy (do 12 dla 6 mm, do 20 dla 9 mm oraz do 24 dla 12 mm), a ponadto dla taśm o szerokości 9 i 12 mm istnieje możliwość druku w dwóch wierszach.

Taśmy można kupić o różnych szerokościach, ale również o różnych kolorach czcionki i tła, więc można sobie używać np. czerwonej czcionki dla kaset nagranych na SONY, niebieskiej na Kenwoodzie itp. 

Załączam kilka szybkich zdjęć z testów urządzenia. Teraz już zdecydowałem się, że używam czcionki o wysokości 10pkt. i taśmy szerokości 6 mm do naklejenia na kasety i 9 mm do naklejenia na grzbiet pudełka, jak już zrobię większą ilość kaset i opakowań to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda w szufladzie.

IMG_5745.JPGIMG_5746.JPGIMG_5747.JPGIMG_5749.JPG

IMG_5752.JPGIMG_5754.JPG

  • Super (+1 pts) 1
  • +1 2
Link to comment
Share on other sites

Świetne rozwiązanie, dzięki za podzielenie się doświadczeniami :)

Bardzo fajnie prezentuje się tak opisana kasetka w decku. 

Link to comment
Share on other sites

This topic has more replies, but you'll need to be signed in to view them.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use Guidelines Privacy Policy.