Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

285203028_Onkyo8270.jpg.9687c2cf133f878fa930c26c509a1ee8.jpg

 

Onkyo TX 8270

Chciałem przedstawić amplituner stereofoniczny Onkyo TX 8270 a dokładniej Stereofoniczny odbiornik sieciowy. Jest to można nazwać dwukanałowy amplituner kina domowego. Jest oczywiście wyjście na subwoofer. Chciałem bezproblemowego podłączenia do tv, konsoli do gier i innych urządzeń multimedialnych. Jako że już zapoznałem się z funkcjami sieciowymi może coś na ich temat ... a więc amplituner łączy się z siecią wi-fi posiadając telefon z andoidem lub ios jesteśmy wstanie kontrolować urządzenie bez potrzeby wyciągania pilota z folii ... posiada obsługę tunein, spotify, deezer, tidal itp Można poprzez Windows media player stworzyć wirtualny serwer z muzyką i kiedy komputer będzie włączony, można odtwarzać muzykę wprost z komputera. Amplituner posiada możliwość obsługi dwóch stref. Przesyłanie muzyki po Bluetooth nie stanowi najmniejszego problemu, obsługa muzyki z USB to samo, tytuły wyświetlają sie na wyświetlaczu jak i tv czy telefonie. Co do kwestii brzmienia 160 W na kanał przy 6 omah jest wystarczające by napędzić kolumny na rynku a napewno ich większość. Amplituner jest bardzo neutralny, jak dla mnie nie faworyzuje żadnego zakresu tonów. Amplituner posiada funkcję pure audio która wg. producenta ma zapewniać najczystszy dźwięk. Dlaczego zdecydowałem się na ten amplituner ?? Powód jest jeden ze względu na posiadane wejścia HDMI, nie lubię kombinowania z przewodami i podłączeniami a ze nie wszystko da rade podłączyć po kablu optycznym byłem niejako zmuszony do zakupu tego amplitunera. Z zakupu jestem bardzo zadowolony, gdyż spełnia moje wymagania odnośnie łatwości podłączenia multimediów i generalnie nie można mu nic zarzucić w kwestii brzmienia. Spięte mam to wszystko z kolumnami Dali Zensor 7 ... które moim zdaniem są optymalnym wyborem. Jest to bardzo solidne granie w rozsądnym przedziale cenowym, wiadomo można taniej, można drożej. Jednak nikt nie powie ze to zestawienie jest złe. Nie wiem co więcej mogę napisać ? Jeśli ktoś ma pytania zapraszam. 

Ps. Front jest metalowy nie plastikowy ;)

 

Pozdrawiam

1696149699_Wejcia-wyjcia.jpg.6cd3bc5d589d5d84b98c0775e94d64be.jpg

  • +1 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak pisałem nie mam nic przeciwko sprzętowi nowej generacji, ładnie się prezentuje i dobrze gra, ma mnóstwo funkcji, a o Onkyo słyszałem dużo dobrych opinii,  jedyne co mnie wkurza i przeraża to, że  w razie awarii ( czego nikomu nie życzę ) jest problem z naprawą, czego doświadczyłem na własnej skórze. Panie to jest taki komputer, kto to naprawi, a koszty, takie miałem rozmowy z fachowcami, nawet teraz, pada mi telefon po dwóch latach i trzech miesiącach, czyli po gwarancji , po rozmowie z serwisem otrzymałem odpowiedź,  jeśli płyta główna to naprawa nie opłacalna, czyli, wniosek, proszę kupić nowy. Dlatego wróciłem do vintage, czego nie żałuję, co nie znaczy, że ktoś woli inaczej, czego jesteś przykładem i dobrze. Mój kolega mechanik mówi, przyjeżdżasz do mnie swoim mesiem, ja rozbieram, naprawiam, składam i to dalej jeździ. 

Przepraszam za taki elaborat, trochę nie na temat, ale życzę Tobie zadowolenia z tego amplitunera, przynajmniej nie musisz co jakiś czas ganiać i zmieniać poszczególnych funkcji, pyk pilocikiem, no i duża funkcjonalność oraz ładny wygląd ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Prawdę mówiąc nie myślałem w takich kategoriach że to się popsuje. Jak się popsuje i nie będzie opłacalne do naprawy wtedy będę bardzo zły ... ale nie ma co sie martwić na zapas ... bo wszystko może się popsuć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.