Skocz do zawartości

Thorens TD-150 mkII


siwy

Rekomendowane odpowiedzi

thorens1.jpg

 

Thorens TD-150 mkII

 

Trafiło się do posłuchania, to skorzystałem z okazji, odrestaurowany, po ustawieniach, tylko została do pomalowania, lub oklejenia fornirem obudowa, bo ktoś ją zapaskudził pędzlem w brązie i wyglądało to jak psu z gardła. Ramię jak dla mnie skomplikowane i żeby je dobrze wyregulować trzeba się chyba nieźle namęczyć. Zamontowana wkładka z igłą firmy Sonovox SX 50 S, eksperymentalnie dla sprawdzenia jak gra, moim zdaniem bardzo dobrze, dokładnej ceny nie znam, sama igła chyba kosztuje około 24 ojro, ceny całej wkładki nie znalazłem, jak czas pozwoli, podmienimy wkładkę na coś innego, lub przyniosę Thorensa 318 ?. Sam gramofon jest w bardzo ładnym stanie, prawdziwy vintage. ?

Dane techniczne

Metoda napędu: napęd pasowy

Prędkości: 33 i 45 obr./min

Silnik: 16-biegunowy silnik synchroniczny

Talerz: 7 ibs, 12", precyzyjnie wyważony

Wymiary: 15 5/8 x 12 7/8 x 5"

 

thorens7.jpg   20180906_222341.jpg   20180906_222347.jpg   20180907_115420.jpg   20180907_115443.jpg   20180907_100328-1.jpg

 

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem co zrobiłem, ale tak nie miało być, coś się pokiełbasiło ?

Jeszcze jak czas pozwoli, zmienię wkładkę, albo wezmę dla porównania. Torensa 318 i zobaczę jakie są różnice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.