Jump to content
sherlock

Gramofon - dyskusja ogólna.

Recommended Posts

sherlock
Dnia 9.12.2018 o 12:21, artekk napisał:

Dostałem go razem z pierwszym gramofonem, moim imiennikiem ;) 

No właśnie: Artur gdzie jest Artur??? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Radmar

U mnie taki w wersji czerwonej (oznaczenie modelu: WG-902) leżakuje od lat w piwnicy razem z ZK-120.

Share this post


Link to post
Share on other sites
siwy
Dnia 29.08.2018 o 18:03, kefas napisał:

Oto moi trzej muszkieterowie

Piotrze, czy robiłeś jakieś testy wkładek pod względem brzmienia na tym samym gramofonie, jeśli tak, to czy mógłbyś coś na ten temat napisać ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
kefas

Na Ad Fontes miałem Shure m97xe, Goldring 2400 a obecnie ortofon 2m black. Shure wiadomo nie ten przedział cenowy. Goldring bardzo szczegółowy ale z ostrą górą dla mnie nie do przyjęcia. Ortofon mi odpowiada choć podobno Bronze z tej samej serii jest tańsza i wcale nie gorsza i tylko dla tego, że akurat trafiły mi się dodatkowe pieniądze wybrałem droższą Black.

Na Technics'ie przy zakupie wisiała Shure m104e i to od tej wkładki i tego gramofonu zaczeła się moja przygoda z winylami. Góra była przepiękna kolega jak usłyszał Tanitę Tikaram - Twist in my sobriety to oniemiał. Niestety igła była już zużyta a ja ją jeszcze dojechałem mając tylko ją i tylko ten gramofon. Kupiłem zamiennik Shure m99e i to już nie było to.

Na Optonice była Shure m 72 EJ ale na niej tylko sprawdziłem czy gramofon jest sprawny bo była skrzywiona więc po zakupie od razu ją zdjąłem. Mając doświadczenie z zamiennikiem do Shure m104E  nie kupowałem do m72EJ zamiennika a na Optonice zawiesiłem Goldringa. Ewidentnie za ciężka i za ostra wkładka do tego gramiaka i myślałem aby ją sprzedać za połowę ceny nowej ale brak mi na tę zabawę w tej chwili czasu bo pochłonęła mnie w tej chwili taśma i szpula.

Od kilku dni mam kolejny gramofon który zakupiłem niejako w pakiecie, tym razem tangencjalny ale o nim i jemu towarzyszącym sprzęcie napiszę wkrótce, tzn jak tylko znajdę na to czas.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
siwy

Ostatnio słuchałem przez kilka godzin, bo tyle miałem czasu przed wyjazdem do roboty wkładkę Benz Micro Gold zamontowaną w gramofonie ERA mk6 II z ramieniem podstawowym Regi i bardzo utkwiła mi w pamięci, szczegółowa z bardzo dobrą przestrzenią i nie kłująca uszu, a jest to pułap cenowy 2M Bronze.

 

20181204_163750.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
This topic has more replies, but you'll need to be signed in to view them.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use Guidelines Privacy Policy.