Skocz do zawartości

GRUNDIG PS 1020B - problem ze stabilizacją obrotów


Vintage Audio-Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak jak w tytule,mam problem z stabilizacją obrotów w gramofonie,który służy mi ogólnie od odsłuchu płyt.

Więc nie dawno psiknąłem w potencjometry specjalnym środkiem PR Kontakt (tam są osobne potencjometry na 33 i 45),

I powód był taki,że jak lekko pokręciłem potencjometrem,to zaczynały się rozlewać te punkty na talerzu.

....

A teraz od paru dni zauważyłem dziwne zjawisko:niby jest dobrze,ale jak tylko igła powolutku opadnie na płytę,to te punkty lekko się odsuwają,

więc zaniepokojony otworzyłem gramofon i również zauważyłem taki element z białym nalotem,i to jest w miejscu gdzie jest regulacja częstotliwości obrotów od 60 do 50 Hz 

Co może być nie tak? Czy da się tą usterkę w jakiś sposób zniwelować? A ogólnie co do samego gramofonu,

To jest to fajny gramofon. Jednym słowem jestem zadowolony z niego :) :D 

Ma wkładkę SHURE M85G,, która ma miano ,,Tajemnicza wkładka". A przynajmniej tak o niej na Internecie Piszą :D :D :D  

A jakość dźwięku przyjemna ;) 

 

48283457_280457839484285_5952531957349875712_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 3
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    2

  • Vintage Audio-Maniak

    2

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Admin

Element pokazany na zdjęciu wygląda na podwójną diodę prostowniczą we wspólnej obudowie.

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

fot. insidehifi.blogspot.com

Jak widać na załączonym obrazku w innej wersji płytki zasilacza wstawiono w to miejsce pojedyncze diody prostownicze, które tworzą mostek Gratez'a. Diody można łatwo zmierzyć miernikiem i w razie uszkodzenia zastąpić innymi.

Opuszczenie igły na płytę może skutkować delikatną zmianą obrotów. W końcu wzrasta opór, który ma do pokonania silnik, a jeśli jego moc nie jest zbyt duża to można to zrozumieć.  Ale to skorygujesz właśnie tymi potencjometrami.

 

Serwisówka od modelu 1020 i 1020a, ale raczej nie powinno

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

jakiś wielkich różnic: 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Mnie ciekawi zawartość tej puszki w środku gramiaka. Ciekawe jak rozwiązano budowę tego silnika, bo tam siedzi jeszcze jedna płytka o wiele bardziej skomplikowana niż płytka zasilacza.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

fot. insidehifi.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No właśnie jest problem z korygowaniem, ale mój kumpel twierdzi,że psiknąłem nie w tym miejscu, jutro zostaną potencjometry porządnie wyczyszczone i wszystko co trzeba zmierzone,

ehh mam nadzieję,że to coś pomoże, może nie powinienem pikać tym preparatem do tych potencjometrów?

mam audio doła :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.