Skocz do zawartości

Technics SL-6 (tangencjalny)


P4R4D0X

Rekomendowane odpowiedzi

Za namową kolegów przedstawię dość ciekawy gramofon tangencjalny (linearny).

Zasadę prowadzenia ramienia zrealizowano liniowo (tak jak nacinana jest matryca), zaletą jest brak występniejszych kłopotliwych zjawisk jak przy ramieniu klasycznym.

Dane techniczne

 

WhatsApp Image 2018-12-27 at 20.48.47.jpeg

 

Ten model to młodszy brat kultowego SL-10 (eksponat w muzeum wzornictwa przemysłowego w Londynie) oraz SL-15 i SL-7.

Mam jeszcze w biurze SL-5 (bliźniak, bez programowania), ale to SL-6 ze względu na zastosowaną technologię pozwalającą automatycznie zaprogramować i wybierać poszczególne ścieżki na płycie

zagościł u mnie (na razie) jako nr 1.

Na jednym ze zdjęć przy otwartej pokrywie, widać skośną szczelinę w której pracuje optyka rozpoznająca przerwy miedzy utworami. Po zaprogramowaniu

układ najpierw "skanuje" płytę, rozpoznaje ile jest przerw na płycie, następnie rozpoczyna odtwarzanie zgodnie z programem. Funkcjonalnosć

prawie jak w CD choć brakuje mi jednak funkcji "skip" ;). Dorwałem go dość tanio w UK, z wkładką OMP20...niestety, nie popisał się sprzedający i przy pakowaniu podłożył styropian pod igłę, niszcząc ja całkowicie.

Na szczęście, poczuł się do odpowiedzialności i połowę kwoty oddał. Gramofon jest po serwisie na śląsku, długo grał na wkładce Digitrac 380NE ale obecnie gra z OMP z igłą 40 (szlif VdH, pochodzącą z wkładki OM40Gold).

Niebawem będę miał więcej miejsca, i koło niego stanie jakiś dobry gramofon z klasycznym ramieniem, a na nim zawiśnie znowu kompletny Ortofon Gold.

 

WhatsApp Image 2018-12-27 at 20.52.49(1).jpegWhatsApp Image 2018-12-27 at 20.52.49.jpegWhatsApp Image 2018-12-27 at 20.52.50(1).jpegWhatsApp Image 2018-12-27 at 20.52.50(3).jpeg

 

WhatsApp Image 2018-12-27 at 20.52.50(4).jpegWhatsApp Image 2018-12-27 at 20.52.50.jpeg

  • +1 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • P4R4D0X

    4

  • kefas

    3

  • audiotone

    1

  • Radmar

    1

Gra bajecznie :) nieustający banan jak sie vinyl na nim kreci...ale,

mam trochę piwnicznych, zdartych wykopalisk, i do nich przydało by się coś z niezbyt wyszukaną igłą, jakiś najwyżej Nude Eliptic.

A niezbyt wygodnie jest przekładać wkładki w zależności od stanu płyty.

No i punkt drugi, wciąż jestem zauroczony starymi gramofonami klasycznymi :). To w jakiej konfiguracji będą ostatecznie, który będzie ten "najlepszy"

to pewnie testy pokażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.