Skocz do zawartości

Kabel czy gniazda cinch w gramofonie


sherlock

Rekomendowane odpowiedzi

  • Admin
2 godziny temu, czarek123 napisał:

Co do kabla to wymusza to ustawienie sprzętu. Nie ma pełnych 2m ok 1.7 m zostało po ucinaniu i tak dalej. Jakbym mógł bliżej przestawić gramiak na pewno byłby krótszy.

Może by tak zamontować gniazda CINCH w gramofonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 17
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    8

  • siwy

    3

  • ArturP

    2

  • czarek123

    2

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wcale nie uważam, że się wymądrzasz, jestem od tego bardzo daleki, każda uwaga jest mile widziana, tym bardziej jak popełniamy błędy.

 

Gramofon mam wypoziomowany, nacisk igły według zaleceń, a antyskating ustawiony według instrukcji.

Na ramionach są nacięcia i tam odpowiednio do nacisku igły ustawia się antyskating żyłką z cieżarkiem, tylko mam właśnie dylemat, czy to drugie ruchome ramie jest po to , aby ustawić jeszcze dokładniej antyskating.

 

A płytę testową trza zakupić i tyle ?

 

14 minut temu, sherlock napisał:

Może by tak zamontować gniazda CINCH w gramofonie?

Andrzeju, słyszałem i czytałem, że połączenia za pomocą gniazd chincz jest błędem i najlepsze dla dźwięku jest połączenie lutowane i jak najkrótsze kable, ale czy to prawda, jest tyle opinii, za i przeciw, że można zgłupieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Lepiej dobrać odpowiedniej długości i jakości kabel niźli ciąć dużo za długiclub przedłużać cokolwiek za krótki bo i tak bywa. A jak w gramofonie mamy zmontowany na stałe podlejszej jakości kabel to tym bardziej dylematu bym nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.