Skocz do zawartości

Thorens - ciekawe strony w necie


Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że stałem się właścicielem Thorensa TD 150 mk II postanowiłem poszukać w necie informacji na jego temat i możliwości poprawienia wyglądu oraz polecanych usprawnień, jest tego sporo i osoby, które postanowiły takie prace wykonać zrobiły naprawdę piękną robotę. 

Ten gramofon jak i wszystkie inne marki, jedni polecają, a inni twierdzą, że to nic nadzwyczajnego, ja postanowiłem przekonać się osobiście jak gra i nie mogę powiedzieć o nim złego słowa, dla mnie jest super, dużo zależy od tego w jakim jest stanie, czy był grzebany, jaką wkładkę zaaplikujemy i jaką mamy resztę toru.

Po przejrzeniu stron poświęconych Thorensom postanowiłem, że w najbliższym czasie i w miarę wolnego, na pewno zrobię na początek kilka uładnień mojego, zrobię nową plintę, dam nową płytę pod spód, dorobię regulowane nóżki, może pomaluję płytę pod talerzem, a co potem, zobaczę, prawdopodobnie będę miał dojście do innych ramion, chociaż to w nim zamontowane, bardzo mi się podoba, ale kolega mnie namawia do zmian ramion już z samej ciekawości. Ponoć pole do popisu jest duże, wszystko przede mną ?

Wrzucam linki z poradami i zdjęciami ludzi, których ten gramiak zafascynował. Są tam także porady o innych gramofonach.

Mam nadzieję, że zrobiłem to dobrze ?

 

http://www.theanalogdept.com/analog_classifieds.htm

 

http://www.thorens-info.de/html/tonarme.html#AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • siwy

    4

  • sherlock

    2

Top użytkownicy w tym temacie

Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.