Sari la conținut
stereo-hifi - forum audio

Moje AKAI na pokładzie

sido
 Share

Postări Recomandate

Wpisuję się do klubu z dwoma akai gx75 i dwoma gx65. Nie pytajcie dlaczego po dwa.  Jakby było możliwe mieć w innych dziedzinach życia.  po dwie rzeczy na raz pewno chętnie bym skorzystał. Zawsze dobrze mieć rezerwę. 

• O.K. (0 pts) 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

• Admin

Również posiadam GX-75 (w wersji pierwszej) z przykręconymi "paździerzami" od modelu GX-95. Patrzeć na niego lubię, posłuchać też, ale jak patrzę do środka to jakoś entuzjazm mój opada. Z rożnych względów.

Link spre comentariu

Ja dołączam do klubu z AKAI GX-32, AKAI GX-65 w pierwszej wersji, Mitsubishi MT-7100 bo to AKAI GX-52 oraz AKAI GX-95 w pierwszej wersji.

Link spre comentariu

• 1 lună mai târziu...
  • Admin
W dniu 23.10.2019 o 09:06, Gebels napisał:

3 x Akai Gx 75 mk2

Jeden do nagrywania, jeden do odtwarzania a trzeci do oglądania? :) 

Ja prócz GX-75mk1 to jeszcze mam:

- GX-6

- GX-32 (ten model jest niesłuchalny)

CS-F33R ( ten znowu ciekawie wygląda, design bardzo specyficzny i ciekawie rozwiązany autorewers ze "skaczącą głowicą")

CS-F11

Link spre comentariu

Ja aktualnie posiadam GX-75MKII, AM-95, CD-93 i AT-93. Przydałby się jeszcze GX-95, żeby miał dechy po bokach bo GX-75 nie ma. No a potem to jeszcze kilka decków tej firmy bym chciał przetestować bo wygląd sprzętów Akai z przełomu lat 80. i 90. mnie po prostu urzeka.

Link spre comentariu

Dnia 23.10.2019 o 16:42, sherlock napisał:

Jeden do nagrywania, jeden do odtwarzania a trzeci do oglądania? :) 

Tak w sumie to dwa mam do sprzedania, jeden z pudelkiem i papierami sobie zostawiam

Link spre comentariu

• 1 lună mai târziu...

U mnie raptem jeden - 75MK II. Sporo na nim grałem w latach 91-96, aż pozamykali wszystkie przegrywalnie CD. Wszystkie imprezy studenckie nim opędzilem :) a potem stał 20 lat. W zeszłym roku go odkurzylem, wymieniłem idler i dałem do ustawienia toru taśmy do magika w Warszawie, który przez 30 lat je serwisował (dla AKAI)

Niestety nie gra już tak jak kiedyś, nie wiem dlaczego :( Tak jakby głowica straciła na jakości, a miała starczyć na 20 lat grania według AKAI.

Mam sporo kaset na nim nagranych i grają na wszystkich innych deckach lepiej niż na nim.

Link spre comentariu

• 4 luni mai târziu...

Cześć podaj namiar na tego magika w Warszawie bo mój GX 75 MK II też stał 20 lat i czas go przywrócić do łask...a całe dyskografie czekają na odsłuch...

Link spre comentariu

• 4 săptămâni mai târziu...
W dniu 3.12.2019 o 23:15, PioSpec napisał:

U mnie raptem jeden - 75MK II. Sporo na nim grałem w latach 91-96, aż pozamykali wszystkie przegrywalnie CD. Wszystkie imprezy studenckie nim opędzilem :) a potem stał 20 lat. W zeszłym roku go odkurzylem, wymieniłem idler i dałem do ustawienia toru taśmy do magika w Warszawie, który przez 30 lat je serwisował (dla AKAI)

Niestety nie gra już tak jak kiedyś, nie wiem dlaczego :( Tak jakby głowica straciła na jakości, a miała starczyć na 20 lat grania według AKAI.

Mam sporo kaset na nim nagranych i grają na wszystkich innych deckach lepiej niż na nim.

grał nie bedzie, moze i facet je serwisowal ale teraz nie wie co zrobic zeby gral jak dawniej, na szczescie sa tacy co wiedza co zrobic

Link spre comentariu

7 godzin temu, Gebels napisał:

grał nie bedzie, moze i facet je serwisowal ale teraz nie wie co zrobic zeby gral jak dawniej, na szczescie sa tacy co wiedza co zrobic

Jacy tacy? Nazwiska, telefony ?

Link spre comentariu

• 1 an mai târziu...

Dokładnie dobry fachowiec to podstawa  

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Link spre comentariu

• 3 luni mai târziu...

Zaciągam się na pokład z

GX-R99

GX-67

GX-A5X 

po dwóch dekadach wyciągam sprzęty.

Okazało się że ząb czasu nadgryzł je lekko

GX-A5X martwy mechanizm paski uległy biodegradacji,rolka kapstana uległa przemianie z gumy w plastik..

mechanizm 5 już ogarnąłem ale problem jest z obrotami oraz z regulacją prawdopodobnie toru audio być może jakieś elektrolity siadły będę potrzebował kasety serwisowej.

GX-67 Przetrwał próbę czasu

GX-R99 niestety nie działa revers nie ma siły przekręcić stoliczka  z głowicami.

• +1 1
Link spre comentariu

Share

• Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.