Sari la conținut

Panasonic NV-HS950


Postări Recomandate

Postat

DSCN1217.JPG.f5505dc17fd98f19a4abfc08791cfc5d.JPG

 

Maszynę dostałem dziś do naprawy. Właściciel mówił, że na obraz śnieżył (prawdopodobnie tylko brudna głowica), później mechanizm zaczął wariować. Rzeczywiście zacina się podczas przełączania funkcji, a na wyświetlaczu wywala F04. Znam ten mechanizm i chyba wiem, w czym problem.

DSCN1212.JPG.346de562cccce026585b2f1ecbf404bb.JPG DSCN1205.JPG.0aa6c2efc969b112cc5e7fd243c8c855.JPG

Postat

Mała relacja z dzisiejszych działań...

Mechanizm już niestety montowany bezpośrednio na płycie głównej, czego nienawidzę, zwłaszcza, kiedy przyjdzie coś przy takim grzebać. I wszystko to oczywiście wynik oszczędności producenta.

DSCN1222.JPG.88f329ac1a04ebdbff6b4ff35f831c5a.JPG DSCN1223.JPG.919968721238b123ef5e73658e9c951c.JPG DSCN1225.JPG.a3580d8e8a303761df627dc68356e5f9.JPG DSCN1228.JPG.9acc8692c4318b3b86b18f49d74e8ec1.JPG

 

Zacząłem od podklejenia tulejki na silniku sterującym, która napędza ślimak. Myślałem, że to załatwi sprawę, jak w większości tych mechanizmów, ale jednak nie... A zaczęła się obluzowywać (na szczęście jeszcze nie pękła po całości), prawdopodobnie przez zaschnięty smar na osi, na której zamocowany jest ślimak opuszczający rolkę dociskową. Smar był tak zaschnięty, że z trudem go zdjąłem, więc nic dziwnego, że ta tulejka na silniku zaczęła się ślizgać.

DSCN1239.JPG.821c74d1be5b2675bed821b547b73305.JPG DSCN1243.JPG.70850e72e1a1d00e9c42f06cf2e41cd5.JPG DSCN1244.JPG.fd058077c8d7124f355723b225bd106d.JPG

 

Poza tym, profilaktycznie czyszczenie przełącznika rodzaju pracy. Niestety w tym modelu jest już nierozbieralny, a jeszcze w poprzedniej serii (HS-800, HS-1000 itp) był rozbieralny. Kolejne "udogodnienie" ze strony producenta :/ Na szczęście od wewnątrz były dwa małe otworki, przez które psiknąłem trochę Kontakt PR - zawsze to przedłuży jego żywot.

DSCN1230.JPG.9a7f94caee068b0b8aa64d357ec3d224.JPG DSCN1231.JPG.0d317dc8c2328b78d85c2ba33f1a0682.JPG

 

Teraz czeka mnie jeszcze ustawienie i poskładanie tego mechanizmu i zobaczymy, co dalej...

  • Super (+1 pts) 2
  • +1 1
  • Admin
Postat
11 minut temu, JaKub napisał:

Mechanizm już niestety montowany bezpośrednio na płycie głównej, czego nienawidzę, zwłaszcza, kiedy przyjdzie coś przy takim grzebać. I wszystko to oczywiście wynik oszczędności producenta.

Jakiś czas temu koledze czyściłem magnetowid. Końcówka z okresu produkcji i jakiś niewyszukany model. To dopiero był okaz oszczędzania. Blachy gięły się w rękach, zero śrub, masa zatrzasków.

Please register to see more content.

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

By using this site, you agree to our Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.