[[Template core/global/global/includeCSS is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]] Sari la conținut
stereo-hifi - forum audio

Onkyo Integra T-4711

sherlock
 Share

Postări Recomandate

• Admin

Onkyo Integra T-4711.jpg

Onkyo Integra T-4711

Specifications:

Type: Mono/Stereo Tuner
Tuning Bands: FM
Tuning Scale: Digital
FM Tuning Range: 87.9 to 107.9 MHz
MW Tuning Range: 530 to 1710 kHz
Sensitivity: 0.9uV (FM)
Signal to Noise Ratio: 77dB (FM)
Distortion: 0.2% (FM)
Selectivity: 70dB (FM)
Frequency response: 30Hz to 15kHz (FM)
Output: 1000mV (FM)
Dimensions: 435 x 91 x 373mm
Weight: 4.9kg

W końcu zdobyłem "brakujące" ogniwo do mojego zestawu. W porównaniu do niższego modelu ( T-4511) ma większą głębokość obudowy i jest wyraźnie cięższy. Jak na tuner prawie 5kg to nie jest mało, chociaż są i sporo cięższe. W oczy od razu rzuca się mniejsza ilość przycisków na panelu frontowym. Ilość informacji na wyświetlaczu też jest sporo wyższa bo ten model posiada RDS, co nie każdemu może przypaść do gustu.

(zdjęcia wkleję później)

• +1 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

• Admin

Pisząc powyższe słowa miałem na myśli RDS. RDS zdaniem niektórych pogarsza brzmienie tunerów. Faktycznie zdanie może sugerować coś innego (ilość informacji na wyświetlaczu). Design jest czarujący. "Łabędzi spiew" Onkyo. Teraz cały zestaw jest w komplecie.

Link spre comentariu

• 2 luni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

Dzisiaj postanowiłem  zrobić porządek w moim T-4711 z delikatnie źle pracującym enkoderem. W prawo działał niepewnie. Rozbiórka dziada = złamanie kilku aluminiowych rozginanych dinksów. No ale cóż rozebrany, wyczyszczony, wazelina techniczna na styki i działa jak nowy a że parę dinksów się ukruszyło - trudno. Ale ja nie o tym ;) Naszło mnie żeby wyjąć płytę główną tunerka i poszukać zimnych lutów. Nie znalazłem żadnego ale okolice gniazd antenowych i tak i tak oblutowałem. I co? 4dB do przodu!!! A naocznie zimnych nie było. I teraz T-4711 wyprzedził w czułości Sony ST-SB920QS. Przy okazji 0 detektora skorygowałem. Było około 20mW więc jeszcze nie problem ale skoro był rozebrany to grzechem było nie zmierzyć. A tak w ogóle to jak na 1996-1999 rok jakość tego urządzenia jest wprost urzekająca. Grubość blach obudowy i jej głębokość to nie jest tylko brak oszczędności - to wręcz niezrozumiała rozrzutność.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Editat de sk-victor
  • Super (+1 pts) 1
  • +1 1
Link spre comentariu

• Admin

Ja mam kompletny zestaw :) Ale jak patrzę w historię to na początku stycznia była na alle i to we właściwym kolorze.

Link spre comentariu

• Admin

MD w tym zestawie nie było. Prócz tunera mam jeszcze decka, cedeki: 7711, 7911, i wzmacniacz 9711. 

44 minuty temu, sk-victor napisał:

Nie ogarniam dlaczego 9911 nie miał pilota.

Zawsze można wymodzić taki "patent":

Albo regulować pozom na źródle.

Link spre comentariu

• Admin

Szczerze mówiąc dla mnie MD nie jest tożsame czy nawet zbliżone do definicji magnetofonu. To jest co najwyżej rejestrator cyfrowy. Podobnie jak i DAT, rejestratory dyskowe (HDD) czy nagrywarki CD. Jakoś nie pałam chęcią nabycia MD.

Link spre comentariu

• 1 an mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
 Share

• Creează nouă...

Informații Importante

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.