Sari la conținut

Postări Recomandate

Postat (editat)

P 70

20191112_140245.jpg.444e770f6472b69c76115980231bc2da.jpg

 

Type: auto return turntable
Platter: 310mm, 1.4kg, aluminium alloy diecast
Motor: 16 pole brushless DC servo
Speeds: 33 and 45rpm
Pitch control: +-4%
Rumble: 65dB
Signal to noise ratio: better than 53dB
Wow and flutter: less than 0.03% WRMS
Tonearm: static balance type, tubular
Overall length: 302mm
Effective length: 220mm
Overhang: 15mm
Stylus force range: 0 to 4g
Cartridge weight: 4 to 10g
Weight: 7.2kg

 

W pełni automatyczny gramofon z napędem bezpośrednim P70, rok produkcji 1978. Zakupiłem go kilkanaście lat temu na wiadomym portalu aukcyjnym za dokładnie 89zł. Mówi się że wysokiej jakości konkurent dla TECHNICS-a z lat siedemdziesiątych bez rzeczywistej nazwa producenta. Podobne modele były pod nazwą NIKKO, TRANSONIC lub STRATO. Czarna obudowa z lekko przydymioną pokrywą na stopach amortyzujących. Gramofon nie sprawiał mi większych problemów poza mikro przełącznikami które się "wypalały" (napięcie 220V) i wariowały obroty oraz automatyka. Wystarczyła wymiana i wszystko wracało do normy. Tak jak pisałem przy pierwszym gramofonie, co do doznań audio nie będę się rozpisywał ponieważ jak to w gramofonach większość zależy od wkładki i preampa. Tu używam wkładki MM naprzemiennie Audio Technica AT-110E i Ortofon 2M Red, oraz przedwzmacniacza CAMBRIDGE AUDIO DUO.

 

20191112_140301.jpg.715e26a2cb3318bed7f390e878d3fe7b.jpg20191112_140311.jpg.305367e16181aec6f817f1d0912760e7.jpg20191112_140322.jpg.b4ae15fe614e3fe1f0d31137433af594.jpg20191112_140330.jpg.8cf29622bf06bd199ef44594245a9090.jpg20191112_140340.jpg.4e4ea0cc25a6b6d37d46929fb9f20b7d.jpg

20191112_140355.jpg.5829da4f381dfc4fb0b5a38d8b54282e.jpg20191112_140416.jpg.73cfb6f563b9cfd353fc5ebfeb5337e5.jpg20191112_140425.jpg.9fcc568d06240d977604b81b4d2436e9.jpg20191112_140436.jpg.fe1854c6495d7cffd6f18b4715aae520.jpg

 

 

 

Editat de walerka962
  • Super (+1 pts) 2
  • Răspunsuri 4
  • Creată
  • Ultimul Răspuns

Cele mai bune postere din acest subiect

  • sherlock

    2

  • walerka962

    2

  • Demol78

    1

Zile populare

  • Admin
Postat

Widzę Marku, że kolekcjonujesz automaty :) Ciekawy gramofon trzeba przyznać. Ja ciągle rozglądam się za czymś docelowym (przynajmniej tak myślę, że to będzie coś docelowego).

Postat (editat)

Automaty z powodu lenistwa i wygody, choć oba można manualnie, direct drive - mniej kłopotu niż z rozciągającymi się paskami - choć są puryści, żadnej automatyki i napędu bezpośredniego ale że nie jestem super audiofilem i nie słucham sprzętu tylko muzy to zaspokajają moje wymagania.

Editat de walerka962

Please register to see more content.

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

By using this site, you agree to our Termeni de Utilizare Ghidări Politică Intimitate.