Skocz do zawartości

OCD w Nakamichi


sherlock

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • sherlock

    2

  • PioSpec

    1

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Mam kilka maszyn do przelutowania :)

Czy ktoś na forum świadczy takie usługi?

 

Widzę, że jest moda na wymianę orange capacitors i innych kondensatorów, ale czy to rzeczywiście pomaga? (Nie mówię o przypadkach oczywistych - spuchniętych itp)

Ale czy tak na zapas jest sens wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

                Jak to mawiał śp.Adam Słodowy : "zrób to sam"  :) Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Na OCD najbardziej sę narażone decki z czasów gdy Nakamichi montowało w swoich deckach swój własny mechanizm. Czy inne, późniejsze decki wolne są od zagrożenia?

               Jak by tak dokładnie przyjrzeć się wpisom w światowej sieci to wielu znanych "deckarzy" w ramach prowadzonej działalności wymieniają pomarańczaki w deckach pochodzących z późniejszych lat. I ten proceder trwa już jakiś czas więc trudno mówić tu o jakiejś modzie. No chyba, że na naszym forum wzrosło zainteresowanie ich wymianą. Przypuszczam, że pogłoski o braku zagrożenia w nowszych deckach wynika w dużej mierze z tego, że sporo tych decków jest już po operacji wymiany kondensatorów to co ma tam puchnąć i strzelać? :) Jak ktoś ma czas to i małe elektrolity warto sprawdzić bo jednak w tych małych proces wysychania jest bardziej zauważalny.

                Jak już pisałem w wątku

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 wymianę tych kondensatorów traktuję jako inwestycję w spokój, rodzaj swoistej polisy. W moim akurat nie było przypadków całkowitej utraty pojemności czy eksplozji, ale w kilku parach była znacząca rozbieżność pojemności. Wstawione nowe kondensatory pojemnością są znacznie bliższe nominałowi i wzajemnie dokładnie sparowane. Przy okazji (deck rozebrany do rosołu) wymieniłem uszkodzony potencjometr biasu, wstawiłem podstawki precyzyjne pod przyszłą wymianę OP'ampów i przejrzałem zasilacz. W sumie zapraszam do tego tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.