Skocz do zawartości

Alton 80 - przeróbka na Mildton 80


Jakub K

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Ponieważ mam już 2,5 pary Altonów 80 a tylko jedną kolumnę Mildton 80 to postanowiłem z jednego Altona zrobić Mildona.

Podobieństwo zewnętrzne może zmylić, oprócz głośnika wysokotonowego modele te różnią się budową zwrotnicy. Różnice w schematach opisałem tutaj.

W związku z tym nie wystarczy tylko zmienić GDWT 9/80 na GDWK 9/80, trzeba jeszcze wymienić zwrotnicę i dodać rezystory do potencjometrów.
Udało mi się zakupić kompletną zwrotnicę z potencjometrami. Oczywiście potencjometry wymagały rozebrania i gruntownego czyszczenia ponieważ praktycznie w ogóle nie kontaktowały.

potencjometr1.jpg.b26d039c11d1b3610447851256cae4fe.jpg  potencjometr2.jpg.1cafe461bfaa7d9269b0dc1ac42e8543.jpg  potencjometr3.jpg.c5abc8d283f88734f653ec5a76f78c9e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Kolejny etap to wymiana spalonej cewki w torze głośnika wysokotonowego. W zasadzie wymiana w obu zwrotnicach żeby parametry były jednakowe.

Oryginalne cewki są nawinięte drutem 0,3mm, wstawione zostaną cewki nawinięte drutem 0,5mm o rezystancji 1ohm.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Musiał tu być niezły Janusz ? i pewnie oprócz cewki spalił głośnik wysokotonowy bo wygląda że próbował go sam przewinąć ?.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

  • Super (+1 pts) 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
Godzinę temu, Jakub K napisał:

wymiana spalonej cewki w torze głośnika wysokotonowego

Chyba ktoś ostro słuchał italo-disco z korektorem ustawionym w słynną "buźkę" :) 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.