Skocz do zawartości

Dual DTJ.301.1 USB


rembol1992

Rekomendowane odpowiedzi

495E9AEE-068E-49A9-A692-6CC534FD80BA.jpeg

 

Dual DTJ.301.1 USB

 

 

@sherlock mówił żeby się pochwalić w odpowiednim dziale więc to robię :) 

(choć myśle że w sumie nie ma za bardzo czym :P ) Ale do rzeczy ....

 

 

Jak do tej pory miałem gramofon Unitry GS-464 który po wszelkich możliwych próbach , naprawach , wymianach , i podmianach dalej „rzucał” obrotami jak chciał .... wkurzył mnie i zacząłem szukać innego gramofon za nie duże pieniądze ponieważ budżet niestety mocno ograniczony . I tak wpadłem na aukcje z Dualem DTJ.301-1 Usb ... udało się go wyrwać za 200 PLN z małym groszem lecz bez wkładki i headshella . Gramofon przyszedł i trochę mnie zdziwił jego stan który oceniam na dobry z dużym plusem . Zakupiłem headshell i wstawiłem do niego Wkładkę AT95 którą zdjąłem z GS-a a że igła miała przelatane może z 30 godzin to jej nie wymieniałem .

No i regulacja , tu wyskoczył mały problem ponieważ ramie się od wstrząsów w transporcie trochę poluzowało ... to musiałem je podokręcać i wyregulować ale udało się bez jakichś ekscesów . Po tych drobnych przygodach regulacja i kalibracja przebiegła pomyślnie . Jak na razie od kilku godzin gra bez żadnych problemów .

Co jak na razie mogę o nim powiedzieć ...Mimo że to budżetowy gramofon i w pełnym manualu od razu użytkuje mi się go jakoś lepiej od GS-a i napewno lepiej w tej chwili gra od mojego egzemplarza . Obroty jak na razie trzyma wzorowo. Z wstępnych wrażeń odsłuchowych mam wrażenie że na tym Dualu AT95 gra z płytami o wiele lepiej . Co do budowy i obudowy jest może miejscami trochę zbyt plastikowy ale jak na razie wystarczy i naprawdę nie jest źle ;) 

 

Na plus dla mnie jest jeszcze port USB bo będę mógł sobie co niektóre płyty wrzucić w cyfrę i nagrać do samochodu :) 

W miarę użytkowania i spędzonego z nim czasu będę informował was jak działa , czy coś się psuje , i jak generalnie wygląda obcowanie z obecnym budżetowym Dualem . 

Tutaj krótka specyfikacja tego Duala

Rodzaj zasilania (Sound & Light)  Napęd bezpośredni 
Liczba obrotów (LOV)  33 1/3, 45 Obr/min 
Funkcja nagrywania (LOV)  Przez USB 
Funkcje specjalne gramofonu  Wbudowany przedwzmacniacz , zaw. Pokrywę , Regulacja wysokości tonów 
Napięcie robocze  220 - 240 V 
Kolor  srebrny 
Waga  5.3 kg 
Długość produktu  350 mm 
Szerokość produktu  450 mm 
Wysokość produktu  139 mm 
Interfejsy (Komputerowe / Multimedialne)  cinch (Stereo) , USB 
Maksymalny moment obrotowy  1,2 kg/cm 
Prędkość obrotowa  33 1/3, 45 rpm 
Rodzaj napędu  Napęd bezpośredni


No i oczywiście zdjęcia :) 

Przepraszam za jakość ale robione teraz na szybko wieczorem i ugryzionym „jabkiem” .

 

769781EF-1AF8-4DDF-8F54-F9383CDEE559.jpeg 877B555E-064B-4001-9288-9F7324ED0803.jpeg 1FE3CEFE-AD8A-418F-9B46-AA19EC910465.jpeg E75FA39A-FEDC-4CF3-AEC7-C5E14C211074.jpeg

 

34F73C2F-FC25-439A-A49D-94AD5FF0722E.jpeg BB96008D-EC34-4930-819F-7D2EEC264AE3.jpeg 3A0C085D-63B1-44CB-96EC-AC45D7FD1F3D.jpeg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Poza inną konstrukcją ramienia gramofon przypomina inne wyroby z fabryki w Hanpin.  Nie myślałeś o "podrasowaniu" tego gramofonu tak jak zrobił to Czarek z AT opis

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 ? Sprawdzałeś czy Anti Skating działa poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Właśnie z tym Antyskatingiem nie do końca wiem czy dobrze zrobiłem .... 

Najpierw sprawdziłem na lewictującym ramieniu w pozycji 0g czy ramię zaczyna reagować na kręcenie antiskatingiem i delikatnie zaczęło . Później po prostu wrzuciłem płytę , ustawiłem nacisk na ok 1.8g według odważnika ,( bo niestety ale dopiero wczoraj wagę zamówiłem ) i ustawiłem antiskating na niecałe 2 . Odpaliłem płytę i zacząłem obserwować w różnych miejscach na płycie jak zachowuje się igła i nie zauważyłem na razie żeby ją ciągnęło na któraś stronę ani nie zauważyłem jakichś nierównomierności w odtwarzanym sygnale .

Sprawdzałem to na płycie testowej . Zdjęcie daję poniżej .

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

 

Co do modyfikacji Cezarego , Cezary widzę za ma konstrukcyjnie inne ramię ;)

A tego preampa z USB na razię zostawię bo chcę sprawdzić jak się sprawuje zgrywanie z niego na komputer płyt .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.