Skocz do zawartości

Technics ST-G70


Koni

Rekomendowane odpowiedzi

3.jpg.a3b2f2dc65f77d02950abe5618192486.jpg

 

Technics ST-G70

Quartz Synthesizer AM/FM Stereo Tuner (1988-95)

 

Specifications      

Type: Mono/Stereo Tuner

Tuning Bands: FM, MW

Tuning Scale: Digital

FM Tuning Range: 87.9 to 107.9 MHz

MW Tuning Range: 530 to 1720 kHz

Sensitivity: 1.9uV (FM), 20uV (MW)

Distortion: 0.02% (FM)

Selectivity: 30dB (FM), 50dB (MW)

Frequency response: 4Hz to 18kHz (FM)

Output: 600mV

Dimensions: 430 x 93.5 x 288mm

Weight: 3.5kg

 

 

Tuner kupiłem od znajomego, z chęci powrotu do starych źródeł dźwięku. Wcześniej korzystałem z ampli, ale to nie to. Ponadto spodobał się lepszej połowie rodziny, a to ma znaczenie ;) sami wiecie. ST-G70 to model bezpośrednio niższy od modelu ST-G90 (na forum prezentowano model ST-G90L, który różni się zakresem  - AM/FM dla ST-G90 i LW/MW/FM dla ST-G90L) . Z zewnątrz od modelu ST-G90 praktycznie różni go tylko jeden szczegół, brak funkcji REC LEVEL. Wewnątrz już widać trochę różnic – w modelu ST-G70 „wywiało” 1/5 części z płytki (sorka, zdjęcie wnętrza nie jest moje – niestety plomba). Pozostawiam elektronikom, co „wywiało”.  Może nawet mu to pomogło, bo parametrami „na papierze” trochę się różni, często korzyść. Wiem, że są lepsze tunery. Wiem, że inne mają większą czułość (np. przytaczany w komentarzach Kenwood KT-6040, jednak to są już lata 1991-1993). Ale to naprawdę potrafi grać na kawałku drutu. Co do dźwięku, niestety chyba nie na obecne czasy. O ile sygnał jest „czysty” to naprawdę warto go posłuchać. Przestrzeń, stereofonia i naturalny przekaz. Niestety pokazuje wszystkie błędy prezenterów – kompresje, przesterowania… No i nie ma RDS, ale mi to akurat nie przeszkadza.

 

1.jpg 2.jpg.87f16c7eed346ca84d464451e8e2a68a.jpg st-g70-1-technics.jpg.dad06ce23ccb935bf826bd1cbcdc5964.jpg 

 

21.jpg

  • O.K. (0 pts) 1
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin
16 minut temu, Koni napisał:

Wcześniej korzystałem z ampli, ale to nie to.

No cóż. Tak najczęściej bywa, że moduły tunerów w amplitunerach nie są najczęściej wysokiej jakości. Chociaż są wyjątki. nie wiem jak długo radiofonia analogowa utrzyma się przy życiu. Szkoda byłoby aby nasze tunery zamilkły na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.