Skocz do zawartości

Fonica GS 467 "Bernard"


ke_raj

Rekomendowane odpowiedzi

Unitra Fonica GS 467 "Bernard"

467a.jpg

                   Kolejna ewolucja gramofonów Unitra Fonica serii GS - GS 467 "Bernard". Ciężko o źródło fabrycznych danych, ale konstrukcja wydaje się być tożsama z przeznaczonym do wież formatu "midi" gramofonem G-8010. Posiadałem ten gramofon w tym samym czasie, w którym nabyłem GS-467 i pamiętam, że różniły się jedynie wielkością podstawy. Ramię typu "S" i "wysoki" talerz, to ponoć najlepsze rozwiązania w GS-ach z tamtych lat.

 

W oparciu o dane G-8010 podaję specyfikację:

 

g8010.jpg

 

Gramofon kupiłem jako używany w pierwszej połowie lat 90-tych. Posiadał wkładkę z igłą Mf-100, którą późnij wymieniłem na dobry egzemplarz Mf-104 - grała bardziej dynamicznie. Gramofon przez szereg lat stał schowany i nieużywany. "Odkopany" parę lat temu, wciąż w oryginalnym stanie, łącznie z paskiem. Dla poprawy jakości dźwięku wymieniłem wkładkę z igłą - obecnie siedzi w nim AT95E i myślę, że nic lepszego mu nie trzeba. Wymiana wtyczki din na rca i wszystko... gra! ;)

 

467b.jpg 467d.jpg 467c.jpg

 

Stan wizualny nie najlepszy, pokrywa nosi ślady działania jakiejś substancji, które zejdą chyba tylko po polerce. Ale taki już nabyłem za groszowe pieniądze. Obecnie potrzeba mu gruntownego spa, wymiany potencjometru regulacji obrotów (czasem ma fochy przy regulacji) i wymiany ułamanego klawisza dźwigni opuszczania ramienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.