Skocz do zawartości

Pioneer CT-F8080


Michaal2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z Pioneerem CT-F8080? Mam możliwość zakupu takiego magnetofonu ale niestety nie jest w pełni sprawny. Kompleksowy przegląd zapewne nie będzie tani i zastanawiam się czy warto iść w ten model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Admin

Wszystko zależy od ceny, za którą możesz go kupić i oczywiście od obecnego stanu, który należałoby zweryfikować przy zakupie. Przy tego typu sprzętach (nieczęsto spotykane, dość drogie) istotna jest kompletność sprzętu i oryginalność elementów/podzespołów. 

Obecnie w sieci są trzy oferty: za półtora tysiąca na "oeliksie" i dwie za jakieś 1900 na alle. od tych z alle to ja bym nie kupił ;)

Ogólnie rzecz biorąc ceny oferowanych egzemplarzy są moim zdaniem mocno wygórowane. Ja rozumiem: moda na vintage, inflacja etc...  ale te ceny to jak dla mnie przesada. Pewnie to wejście z "wysokiego C" z opcją zejścia z ceny dla potencjalnego klienta, ale mimo wszystko radziłbym Tobie na spokojnie posłuchać tego modelu przed zakupem. Nie ma co sugerować się tym co będzie mówił sprzedający. Ten model ma dość dobre opinie w sieci, ale w przypadku decków osobiste preferencje co do dźwięku nabierają szczególnego znaczenia. Weź też pod uwagę, że ten model nie jest taki prosty w budowie i serwisie jak by to się niektórym wydawało. Trzeba liczyć się w przyszłości z dość kosztownym serwisem. Sporo różnych modeli decków, równie dobrze czy nawet lepiej brzmiących, jest co do serwisu do opanowania w miarę krótkim czasie.

Ja osobiście nie za bardzo przepadam za deckami "na pedały" bo mają często niepotrzebnie przekombinowane mechanizm, ale są na forum Koledzy, którzy chyba takie lubią :) W razie czego z pewnością pomogą.

  • O.K. (0 pts) 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziękuje za odpowiedź. Egzemplarz który mogę nabyć jest aktualnie za granicą i namierzył go mój znajomy, który mógłby mi go kupić. Dlatego niestety nie mam możliwości go odsłuchania. Magnetofon jest kompletny i z niezniszczonym panelem frontowym. Do odświeżenia jest jedynie pokrywa ale to nie problem. Co do stanu technicznego to odtwarza i nagrywa ale nie przewija w żadną stronę. Cenowo wychodzi za niego poniżej 1000zł z możliwością negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.