Skocz do zawartości

Pioneer - proszę o opinię


Pioneer1308

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam na imię Roman.

Jestem nowym użytkownikiem tej witryny. Jeśli przekroczyłem lub złamałem regulamin w sprawie dodawania nowych tematów bardzo Was wszystkich przepraszam. Nie jest ,ani nie było to moim celem. 

Do rzeczy. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem segmentu Pioneer. Zbierałem go około 3 lat. Pragnąłbym wspomnieć że kompletnie nie mam pojęcia o dokładniejszych parametrach technicznych poszczególnych elementów. Tak naprawdę kierowałem się wyglądem , ceną i modelem. Jeżeli był model wyższy, spełniał moje wymagania i było mnie stać to kupowałem. Po prostu tłumaczyłem sobie to że iż wyższy model tym bardziej zaawansowany. 

Przedstawię to co posiadam:

PL 445 -adapter

DT-555 - zegar

F-757 Mark ll- radio

CT-W850R- kaseciak

GR-777- korektor

PD-M750- CD

SR-60- procesor echa

A- 450R wzmacniacz

Myślę o zmianie wzmacniacza na A757. 

Kolumny to Altus 140 po kompletnej renowacji przed kupnem. Kupiłem u znajomego, audiofila tak naprawdę . Ale absolutnie nie prosiłem go o pomoc w wyborze segmentów. Podobały mi się, a może troche nostalgia mnie poniosła.

Teraz pytanie pierwsze: czy można w jakikolwiek sposób połączyć w jednej pętli GR i SR ?

Pytanie drugie i dla mnie najważniejsze.

Zapewne wielu z Was posiada "sprzęt" do odtwarzania muzyki nie dla tego że się podoba ( jak ja) ,  ale dla tego że  posiadacie potężną wiedzę na ich temat. 

Niestety jakiś czas temu nawiedził mnie kolega, znajomy, który podobno zna się na tego rodzaju segmentach ( teraz żałuję że się przed nim pochwaliłem). Po krótkim czasie zapadł wyrok. W związku z tym iż on posiada Technics ( ale nie widziałem, odechciało mi się po wyroku) , powiedział że " takiego gówna to jeszcze nie widziałem" . 😢😢😢😢😢

Przepraszam Panie i Panowie ale nie wiem co o tym myśleć. Faktycznie nie znam się na tym od strony technicznej ale aż tak? Wydawało mi się że marka Pioneer nie jest taka zła, oczywiście są lepsze , ale żeby aż tak słaba? 

 To jeden z powodów, dla  których się zarejestrowałem. Spytać Was o opinię tego co posiadam. Tylko tacy fachowcy jak są tutaj, potrafią mi pomóc . 

Czy te całe 3 lata zbierania było bezowocne? 

Proszę o opinię.

Miłego czasu

Pozdrawiam Roman

IMG_20240226_171903.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Moderator

Tu masz info co do połączenia elementów.  Jest OK tylko ten rewerb nie wiem bardzo co chcesz osiągnąć. Inni będą się krzywić już za używanie korektora.

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcie, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Wzmacniacz powinien brzmieć lepiej niż mniejszy brat. A na pewno będzie miał więcej przycisków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziękuję za odpowiedź. Dobre pytanie, 'co chce osiągnąć?". Nie wiem bo wiedza mi nie pozwala określić. Tak jak pisałem," podoba mi się" . Zacznę jednak zgłębiać wiedzę żeby na durnia wśród Was nie wyjść. Coś mi się zdaje że już wyszedłem.🤣🤣🤣. Bardzo i to bardzo dziękuję za jakiekolwiek zainteresowanie. Pozdrawiam Roman Czuchta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aby zobaczyć więcej treści proszę zarejestrować się.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania Regulamin Polityka prywatności.